КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Delimano Dolcevita Мелница за сол и бибер

Photo
Video

Супер паметна и практична, Delimano Dolcevita Мелницата за сол и бибер, работи на батерии и го олеснува процесот на работа. Модерен дизајн со керамичка мелница кој може да се користи за сол, бибер, но и секаков вид на други зачини. Работи со притискање на само едно копче.

Delimano Dolcevita Мелница за сол и бибер
690,00 ден.
Stock: 8
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Супер паметна и практична, Delimano Dolcevita Мелницата за сол и бибер, работи на батерии и го олеснува процесот на работа. Модерен дизајн со керамичка мелница кој може да се користи за сол, бибер, но и секаков вид на други зачини. Работи со притискање на само едно копче.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Модерна, мелница за сол и бибер на батерии

Фантастичен подарок за секој љубител на готвење, за секоја нова кујна или модерна трпеза, оваа Delimano Dolcevita Мелница за сол и бибер, не е подарок кој лесно се заборава, туку, прекрасно дизајнирана, квалитетна мелница која ќе биде ценета долги години. Имајте една за сол и една за бибер или посебни за вашата трпеза и во близина на шпоретот. 

Наполнете ја со омилената комбинација на билки и зачини

Delimano Dolcevita Мелницата за сол и бибер може да се користи и за различни билки и зачини. Покрај очигледниот избор, сол и бибер, практична е и за:

 • чили пиперчиња,
 • буковец,
 • сушени печурки
 • каранфилче,
 • анис,
 • семки анасон,
 • секој друго соодветен зачин или билки кои треба да се мелат. 

Само допрете го копчето, прилагодете ја големината на мелење и вашите зачини ќе се измелат без дополнителен труд или мака, бидејќи оваа мелница работи на батерии. Проѕирниот акрилен прозорец ви овозможува да ја гледате содржината, па точно ќе знаете кога ќе треба да ги дополните состојките. 

Софистициран дел од вашата дневна рутина 

Квалитетен дизајн со не'рѓосувачки челик, кој со сигурност ќе го обожава секој. Мелницата има прецизен керамички механизам за мелење, кој лесно се подесува од ситно до крупно мелење, па ќе можете да ја исполните секоја ваша потреба, за секој ваш рецепт. Delimano Dolcevita Мелницата за сол и бибер ќе изгледа привлечно на вашата трпеза, носејќи софистицираност и модерно расположение.  

Мелницата има доволно голем сад за состојките и овозможува ергономично ракување, а работи на 4 х 9V AAA батерии.

Основни информации

 • 4x 9V AAA батерии (не се вклучени)
 • Професионална работа со само една рака - со притискање на едно копче
 • За сите видови зачини, не само сол и бибер
 • Изработена од не'рѓсоувачки челик, акрил и керамичка мелница отпорна на корозија. 

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star