Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Delimano Espresso Coffee Machine Deluxe Апарат за кафе

Photo
Video
-19%

Espresso Coffee Machine Deluxe e мал, тивок и практичен апарат за подготовка на кафе. Подгответе вкусно капучино, лате, еспресо, или пак двојно еспресо. Има 2 метални филтри – за 1 или за 2 дози кафе. Па така може да се прават 2 кафиња одеднаш. Резервоарот за вода е 1.250 мл. Тивок – помалку од 60dB. Димензии на апаратот: 31 x 19 x 33 см.

Delimano Espresso Coffee Machine Deluxe Апарат за кафе

Редовна цена: 7.990,00 ден.


Специјална цена: 6.490,00 ден.

Цена на рати: 12 x 540.84 ден
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Espresso Coffee Machine Deluxe e мал, тивок и практичен апарат за подготовка на кафе. Подгответе вкусно капучино, лате, еспресо, или пак двојно еспресо. Има 2 метални филтри – за 1 или за 2 дози кафе. Па така може да се прават 2 кафиња одеднаш. Резервоарот за вода е 1.250 мл. Тивок – помалку од 60dB. Димензии на апаратот: 31 x 19 x 33 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

За сечиј вкус – подгответе капучино, лате или еспресо, или двојно еспресо

Користи мелено кафе за апарати, кое се продава од супермаркети, до специјализирани продавници за кафе со повеќе различни видови и вкусови.

Има 2 метални филтри – за 1 или за 2 дози кафе

Може да се прават 2 кафиња одеднаш, со тоа што има 2 отвори од каде што истекува кафе. Кога е едно кафе, шолјата се мести под двата отвори, а може да се направи нормално кафе, во филтерот за 1, или појако во филтерот за комплетот.

Резервоарот за вода е 1250 мл. Тивок – помалку од 60dB.

Вкусно и топло кафе – апаратот го подготвува кафето на температура од над 75°C.

Има моќност од 1250W и пумпа од 15 бари, така што кафето подготвено под притисок има одлична арома.

Совршена пена од млеко

Од страната има цевка од која излегува пареа за правење пена од млеко, за домашно капучино. Се става малку млеко во шолја и со помош на цевката се прават меурчиња. Одлично е и за стерилизирање на бебешки шишиња и цуцли.

Едноставно ракување

Се регулира со притискање и вртење на тркалото на една страна за правење кафе, на другата за пена. Рачно се исклучува кога ќе сметате дека е доволно течност.

Функција за загревање

На горната страна има подлога за загревање на шолјите за кафе. Лесно се чисти – Филтрите и подлогата се од нерѓосувачки челик. Тацната се вади да се измие.

ВАЖНО: Еднаш во месецот се препорачува да се исчисти системот со помош на специјални ќесички средство за кујнски апарати.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star