Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Delimano Instant Water Heating Faucet Digital Pro - Проточен бојлер

Photo
Video

Со Делимано Instant Water Heating Faucet Digital Pro - Проточниот бојлер/чешма ќе имате топла вода во секое време. Тој има можност за дигитално контролирање и за миг ќе ви обезбеди топла вода - заштедувате време, енергија и вода. Одлично решение за вашата викендица, гаража, летната кујна итн.

Delimano Instant Water Heating Faucet Digital Pro - Проточен бојлер
3.990,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Со Делимано Instant Water Heating Faucet Digital Pro - Проточниот бојлер/чешма ќе имате топла вода во секое време. Тој има можност за дигитално контролирање и за миг ќе ви обезбеди топла вода - заштедувате време, енергија и вода. Одлично решение за вашата викендица, гаража, летната кујна итн.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Топла вода за само неколку секунди

Дали вашиот бојлер не функционира, или пак имате некаков проблем со водата? Ви треба топла вода во викендичката, помошниот тоалет, работилницата, или пак во летната кујна но не можете никако тоа да го направите? Делимано Инстант проточниот бојлер за многу кратко време ви обезбедува неограничено количество на топла вода.

Само наместете го на мијалникот, вклучете го во струја и топлата вода ќе почне да тече!

Топла вода за само неколку секунди

Делимано дигиталниот проточен бојлер ја загрева водата за само неколку секунди. Потоа топлата вода почнува да тече без никаков прекин.

Едноставно и паметно решение за сите оние места во кои нема системи за загревање на водата!

Delimano Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер

Неограничено количество на топла вода

Делимано дигиталниот проточен бојлер може да ја загрее водата со  едноставно завртување на рачката. Црвената сијаличка е знак дека можете да почнете да ја користите топлата вода.

Ако ви треба ладна вода, едноставно свртете ја рачката наназад и ладната вода ќе почне да тече.

Едноставен и практичен за употреба.

Delimano Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер

Дигитален Монитор

Дигаталниот Монитор, најновата иновација на Делимано дигиталниот проточен бојлер ви овозможува да ја следите температурата на водата за да можете побрзо да го подготвите вашиот пијалак.

Исто така може да им покажете на вашите деца како да го користат за да не се изгорат.

Delimano Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер

Похигиенска вода секогаш на дофат

Ако треба да загреете вода во бојлер, тогаш таа треба да биде таму подолго време.

Со проточниот бојлер вашата вода секогаш ќе биде свежа и вкусна за да подготвите чај, супа или пак кафе.

Delimano Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер

Користете го во кујната, гаражата, летната кујна...

Со овој проточен бојлер ќе добиете топла вода за само неколку секунди.

 • Наместете го во вашата кујна и секогаш ќе имате топла вода за супи, чаj или кафе.
 • Во подрумот или во работилницата ќе можете да ги измиете нечистите раце со топла вода.
 • Доколку го наместите во летната кујна, ќе можете без проблем таму да ги подготвувате оброците.

Делимано дигиталниот проточен бојлер ќе заштедите време, енергија и вода без потреба од централно загревање.

Потребно ви е само стандарден водоводен систем и штекер.

Delimano Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер

Заштедувате струја и вода - тоа е најважно за мене. И тоа што има повеќе слободен простор под мијалникот.

Јелена Балаговиќ

Не верував дека е можно да се заштедат пари со бојлерчето. Прво помислив како да го решам проблемот со недостаток на топла вода. Но откако го решив овој проблем, почнавме и да штедиме пари. Уште една придобивка. Прекрасно.

Darius Kairaitis

Delimano Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер

Овој бојлер го разубавува изгледот на вашата кујна

Благодарение на неговиот модерен и елегантен дизајн, Делимано дигиталниот проточен бојлер се вклопува во секоја кујна и ја прави уникатно елегантна. Едноставнaта инсталација над мијалникот го прицврстува диспензерот со еднсотавната рачка која лесно се мрдна напред назад за едноставно регулирање на температурата.

Delimano Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер

Инстант топла вода

Со инстант топлата вода од чешма, заштедувате време, вода и енергија. Делимано дигиталниот проточен бојлер енезаменлив кога ви треба топла вода.

Целосно автоматска контрола на топлина овозможува едноставно монтирање со стандарден довод. Нема да имате проблем со негова инсталација.

Delimano Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер

Паметно и практично решение за заштеда на време, енергија и вода

 • Delimano Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер

  Заштедете вода

  Стандардните бојлери трошат многу вода низ долгите цевки, додека пак Делимано Инстант проточниот бојлер ја загрева водата директно додека тече без да се губи низ цевките.

 • Delimano Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер

  Заштедете енергија

  Делимано инстант проточниот бојлер не ја загрева водата претходно и нема губење на топлината низ цевките.

 • Delimano Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер

  Заштедува време

  Водата се загрева за само неколку секунди, што ви заштедува многу време. Нема да треба да чекате водата да се загрее.

Препорачуваме за:

 • оние кои живеат во станови без систем за загревање на водата
 • викендици, кампови, помошни тоалети, работилници
 • оние кои готват надвор
 • Delimano Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер
 • Delimano Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер
 • Delimano Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер
 • Delimano Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер

Технички карактеристики:

 • Материјал: пластика, метал, не‘рѓосувачки челик
 • Волтажа: 220-240V/50 Hz
 • Моќност: 3.3KW
 • Притисок:0,4 - 6 bars/0,04 - 0,6 Mp
 • Висина (од мијалникот до врвот) :36 см
 • Ширина (на основата): 15 см
 • Капацитет на вода: 1.5 - 2л/мин
 • Заштита од влажност/отпорност на вода: IPX4
 • Дијаметар на цевката: 30 мм
 • Дијаметар на внатрешната цевка за моќност:T (мм2): >/= 20
Delimano Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер

Упатство за употреба

Ве молиме внимателно прочитајте го упатството за употреба пред да го користите производот. Таму може да ги погледнете сите технички детали и информации за инсталирањето и одржувањето на производот.

Симни сега
Delimano Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер
Технички карактеристики
Материјал метал, пластика

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star