КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Delimano Joy Електрична цедалка

Photo
Video

Најновата цедалка за овошје има мотор од 40W со активност за вртење во обратен правец, сепаратор за пулпа и семки, голем и мал конусен додаток и поголем сад со капацитет од 0,8 л.

Delimano Joy Електрична цедалка
1.890,00 ден.
Club5*: 1.390,00 ден.
Не е на залиха во моментот. Ќе биде на залиха за најмалку 2 недели.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Најновата цедалка за овошје има мотор од 40W со активност за вртење во обратен правец, сепаратор за пулпа и семки, голем и мал конусен додаток и поголем сад со капацитет од 0,8 л.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Свежо цеден сок од цитрусно овошје

Заменете го утринското кафе или пак збогатете го појадокот со здрав свежо цеден сок. Со Делимано цедалката за цитрусно овошје искористете ги хранливите состојки брзо и едноставно. Овој производ е идеален за подготовка на:

  • свежа лимонада
  • сок од портокал, зелен лимон или грејпфрут
  • освежителен пијалок од мандарини

Подобра екстракција на сок

Можноста моторот да се врти и во спротивен правец, обезбедува зголемена екстракција на сок, односно максимално цедење на овошјето. Благодарение на додатокот за одделување на пулпата и семките вие добивате чист, свеж сок. .

Послужете ги блиските и гостите

Садот со капацитет од 0,8 литри има рачка и отвор од кој не капе, што ви овозможува да ги послужите гостите директно на маса. 

Безбеден за во машина за садови

Сите делови на Делимано цедалката за цитрусни овошја можат да се стават во машина за садови, освен електричната основа. Дополнителниот капак, исто така, го штити апаратот од прав додека не го користите.

Дополнителни информации

Во сетото добивате:

  • Електрична база
  • Контејнет за сок (800мл. капацитет)
  • Капак
  • Филтер
  • Голем конус за цедење
  • Мал конус за цедење
  • Упатство за употреба
Delimano Joy Citrus Juicer
Технички карактеристики
Дополнителни карактеристики Моќност: 40 W; Капацитет: 800 мл.

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star