КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Delimano JOY Дехидратор за храна

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Подгответе домашни, сушени ужинки со Delimano Joy Дехидраторот на храна. Сега, можете да ја сушите сезонската храна за долготрајно зачувување и создавање на вкусни ужини за вашето семејство и пријателите. Идеален е за овошје, зеленчук, месо, риба или леб. Има 5 прилагодливи садови (1,5 или 2,8см) и прилагодлив термостат (35-70°C). Моќност 200-240 W.

Delimano JOY Дехидратор за храна
2.990,00 ден.
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Подгответе домашни, сушени ужинки со Delimano Joy Дехидраторот на храна. Сега, можете да ја сушите сезонската храна за долготрајно зачувување и создавање на вкусни ужини за вашето семејство и пријателите. Идеален е за овошје, зеленчук, месо, риба или леб. Има 5 прилагодливи садови (1,5 или 2,8см) и прилагодлив термостат (35-70°C). Моќност 200-240 W.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Направете нискокалорични и домашно подготвени ужини

Дали вашата градина е полна со јаболки, круши, домати, билки? Дали вашите деца обожаваат чипс од банана? Не дозволувајте храната да се расипе и престанете да купувате скап чипс од банана полн со вештачки додатоци. Користете го Delimano Joy Дехидраторот на храна, практичен кујнски апарат која ќе ја претвори свежата храна во вкусна солена или блага ужината, со тоа што ќе ги отстрани соковите од храната.

Delimano Joy Food Dehydrator

Задржува повеќе витамини и минерали

Овој апарат има 5 прилагодливи садови, кои се безбедни за миење во машина за садови (висина на нивото 1,5см или 2,8см) и прилагодлив термостат (35-70°C) кој овозможува различна храна да се суши на соодветна температура. Вашата храна ќе ги зачува хранливите вредности бидејќи процесот на дехидрација задржува повеќе витамини и минерали. Со нашиот дехидратор на храна, добивате побрза и поефикасна алтернатива за зачувување на храната и поздрав метод од конзервирањето или замрзнувањето.

 • Delimano Joy Food Dehydrator

  5 прилагодливи садови (1,5 см или 2,8 см високи)

 • Delimano Joy Food Dehydrator

  Прилагодлив термостат (35-70°C).

 • Delimano Joy Food Dehydrator

  Може да се мијат на горната полица на машината за садови

 • Delimano Joy Food Dehydrator

  Подгответе различни овошја и зеленчуци во исто време.

Вкусна сушена храна 

Не постојат ограничувања за тоа што може да прави дехидраторот - само вклучете го и тоа е доволно за да си играте со текстури, зачини и вкусовите на секоја храна. Купената сушена храна е скапа и ѝ недостигаат хранливи вредности, но, со нашиот дехидратор можете да ја подготвите секоја комбинација на свежо овошје или зеленчук, а притоа да заштедите пари. Можете да сушите:

 • Delimano Joy Food Dehydrator

  Зеленчук

 • Delimano Joy Food Dehydrator

  Овошје

 • Delimano Joy Food Dehydrator

  Зачини

 • Delimano Joy Food Dehydrator

  Билки

Зачувајте ја храната, заштедете време и пари

Delimano Joy Дехидраторот на храна е одлично решение кое ќе ви помогне да ја зачувате храната и да заштедите простор. Исто така, можете да сушите храна кој инаку би се расипала, како на пример заборавеното овошје во фрижидерот и да го претворите во вкусна здрава ужина.

Delimano Joy Food Dehydrator
Технички карактеристики
Дополнителни информации Има 5 приспособливи нивоа за сушење (со висина на катот од 1,5 см или 2,8 см) – што е погодно и за покрупни парчиња
Приспособлив термостат (35-70°C) за да може оптимално да се исушат различните типови на храна
Штеди енергија и простор за складирање (друга опција е замрзнувач)
Има заштита од прегревање
Моќност 220-220W
Дијаметар 26 см.
Висина 22 см.

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star