КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Delimano Joy Стаклен електричен бокал

Photo
Video

Подгответе го утринскиот чај или кафе со Delimano Joy Стаклениот електричен бокал. Овој бокал има капацитет од 1,7л и моќност до 2200 W и ја загрева и вари водата многу брзо, додека неговиот елегантен дизајн ќе ја краси вашата кујна. Има филтер од нерѓосувачки челик, автоматско отворање и заштита од прегревање.

Delimano Joy Стаклен електричен бокал
1.990,00 ден.
Club5*: 1.690,00 ден.
Достапно на залиха. Време на испорака: до 6 работни дена.
Јавете ни се на 02 3094-550
Кратко инфо

Подгответе го утринскиот чај или кафе со Delimano Joy Стаклениот електричен бокал. Овој бокал има капацитет од 1,7л и моќност до 2200 W и ја загрева и вари водата многу брзо, додека неговиот елегантен дизајн ќе ја краси вашата кујна. Има филтер од нерѓосувачки челик, автоматско отворање и заштита од прегревање.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Загрејте ја водата на совршена температура со овој преубав бокал

За што и да ви треба вода, чај, кафе, капучини и многу повеќе, сега можете да ја сварите со Delimano Joy Стаклениот електричен бокал. Овој практичен бокал има капацитет од 1,7л и моќност до 2200 W. Користете го за:

  • да подготвите чај или кафе за појадок,
  • да подготвите пијалок за носење,
  • да подготвите вкусна каша,
  • да подготвите жешка супа, дома или во канцеларија,
  • да подготвите топли протеински шејкојви,
  • да подготвите адаптирано млеко за вашето бебе,
  • да ја загреете водата за да го забрзате процесот на варење на јајца, компири, тестенини и др.
Delimano Joy Glass Kettle

Привлечен дизајн со ЛЕД сијалички кој нема да остане незабележан

Delimano Joy Стаклениот електричен бокал има привлечен дизајн со стакло и нерѓосувачки челик со црни детали. Проѕирниот бокал ви овозможува да ја следите состојбата на водата додека се загрева. Трајното боросиликатно стакло (чисти и природни материјали) обезбедува заштита од термален шок со чиста, автентичен вкус на водата.

  • Delimano Joy Glass Kettle
  • Delimano Joy Glass Kettle
  • Delimano Joy Glass Kettle

Со брз и краток поглед во кујната, ЛЕД сијаличките ќе ви кажат дали бокалот е вклучен или не. Дополнително, неговиот прекрасен дизајн го истакнуваат ЛЕД сијаличките на дното.

Практичен безжичен дизајн и безбедна употреба

Delimano Joy Стаклениот електричен бокал има безжична основа за максимално практичност. Кабелот може да го скриете во основата и со тоа да ја одржите кујнската површина средена.

Со цел да ви обезбедиме безбедна употреба на бокалот, тој има заштита од прегревање и автоматско исклучување. Удобната рачка ви обезбедува безбедно држење и останува ладна на допир.

Delimano Joy Glass Kettle

Лесно чистење 

Delimano Joy Стаклениот електричен бокал лесно се чисти благодарение на големиот отвор. Исто така, има и перфориран филтер од нерѓосувачки челик кој ја прочистува водата додека ја истурате. Кога ќе се извалка, извадете го, измијте го и вратете го назад на бокалот. Стаклените бокали се полесни за чистење и не собираат толку многу бигор.

Delimano Joy Glass Kettle
Технички карактеристики
Димензија 25,5x16cm
Материјал стакло

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star