КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Delimano Joy Meat Mincer Додаток за цедење

Photo
Video

Претворете го вашиот JOY Апарат за мелење во апарат со разновидна употреба, со овој практичен додаток за цедење. Претворете ги меките овошја и зеленчуци во свежи, здрави сокови во кои можете да уживате во секое време. Заштедете пари на готови сокови и обезбедете му го најдоброто на вашето семејство. Со пулпата, подгответе салса, сосови, супи или бебешка храна.

Delimano Joy Meat Mincer Додаток за цедење
1.190,00 ден.
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Претворете го вашиот JOY Апарат за мелење во апарат со разновидна употреба, со овој практичен додаток за цедење. Претворете ги меките овошја и зеленчуци во свежи, здрави сокови во кои можете да уживате во секое време. Заштедете пари на готови сокови и обезбедете му го најдоброто на вашето семејство. Со пулпата, подгответе салса, сосови, супи или бебешка храна.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Олеснете го цедењето

Специјално дизајниран додаток за Joy Апаратот за мелење, кој ќе го продолжи траењето на вашиот апарат со тоа што ќе ви овозможи лесно и брзо да го исцедите сокот од меките овошја и зеленчуци.

Свежи сокови, како што ги сакате

Уживајте во свеж сок од портокал за појадок, доматен сос за коктел или вкусен микс од бобинки и овошја, во секое време. Престанете со купување на готови сокови полни со презервативи и додадени хемикалии и почастете го семејството со највкусните сокови дома.

Сос, салса, бебешка храна и многу повеќе

Откако ќе го исцедите сокот од мекото овошје и зеленчук, сѐ уште ви остануваат витамините во пулпата. Користете ги доматите за да подготвите салса или домашен кечаш или друг зеленчук за да подготвите вкусни сосови и супи за семејството. Подгответе му ја на вашето бебе најубавата храна, домашна и совршена.

Џем, мармалад и други слатки деликатеси

Брзо и лесно обработете големи количини на овошје за да подготвите мармалад, џем или други деликатеси. Со пулпата подгответе мафини, колачи или додадете ги на вашиот шејк.

Вреден додаток на вашиот Joy Апарат за мелење

Овој додаток е изработен од цврста пластика, лесна за чистење, со мрежичка од нерѓосувачки челик кој внимателно ја одвојува пулпата од сокот, обезбедувајќи ви вкусен, здрав пијалок. Одличен додаток за вашиот Апарат за мелење, за да немате потреба од посебен апарат за да имате свеж сок секој ден.

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star