КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video

Гответе на сите начини со помош на овој квалитетен капак од Delimano. Дизајниран да одговара на повеќе лонци и тави, со калено стакло за да можете да го проверувате јадењето и со дизајн кој ја заробува топлината и вкусот. Изработен од боросиликатно стакло и практичен држач за вашата алатка за готвење. Универзален за сите Delimano садови за готвење. 5 димензии: 16см, 20см, 24см, 26см, 28см.

Искористете дополнителни 10% ПОПУСТ во кошничка, само до 31.03.
Понудата важи уште
Delimano Капак
Од 590,00 ден. До
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Гответе на сите начини со помош на овој квалитетен капак од Delimano. Дизајниран да одговара на повеќе лонци и тави, со калено стакло за да можете да го проверувате јадењето и со дизајн кој ја заробува топлината и вкусот. Изработен од боросиликатно стакло и практичен држач за вашата алатка за готвење. Универзален за сите Delimano садови за готвење. 5 димензии: 16см, 20см, 24см, 26см, 28см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Комплетирајте го вашиот сет

Користењето на капак врз вашиот лонец или тава го скратува времето на готвење, служи како заштита од прскање и го одржува јадењето топло по готвењето. Покрај тоа, ја одржува сочноста на храната и го задржува вкусот, додека вие го надгледувате текот на готвењето. Најдете го соодветниот капак за вашиот сад за готвење, достапен во повеќе димензии и совршен за различни техники на готвење како:

  • варење,
  • пржење,
  • динстање,

Изработено од калено боросиликатно сталко -  of Tempered Borosilicate Glass – Strength You Can Trust

Delimano капакот е изработен од еколошко калено боросиликатно стакло. Каленото стакло е околу четири пати поиздржливо од „обичното“ стакло, кое може да се скрши на многу парчиња. Каленото стакло се крши на мали, релативно безопасни парчиња, па дури и да се случи незгода, ќе биде многу побезбедно да ги соберете парчињата. Каленото боросиликатно стакло, исто така, е отпорно на гребење, долготрајно и хемиски отпорен материјал. Штеди енергија, што значи дека ја одржува температурата и подржува рамномерно загревање.

Со практична дршка

Рачката на Delimano Капакот е прекрасно дизајнирана и останува ладна на допир за време на готвењето. Дршката има и специјално дизајнирано место каде ќе можете да ја ставите вашата дрвена лажица по мешање на јадењето. На овој начин, кујната секогаш ќе биде средена и чиста.

Достапен во повеќе димензии

Delimano Капакот е достапен во 5 димензии, за да го имате идеалниот капак за вашите садови:

  • 16 см,
  • 20 см,
  • 24 см,
  • 26 см,
  • 28 см.
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Димензија 16cm, 20cm, 24cm, 26cm, 28cm
Материјал стакло

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star