КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Delimano Multicooker Prime - Апарат за готвење

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Забрзајте ја работата во кујната и заштедете време со овој практичен Multicooker Prime, дизајниран за да го олесни готвењето. Со 4 готови функции, моќност од 400-476 W и капацитет од 2л, овој апарат ќе се справи со многу од вашите рецепти. Има 24-часовен тајмер и функција за одржување на топлината. Садот има нелеплива површина за лесно чистење.

Delimano Multicooker Prime - Апарат за готвење
3.990,00 ден.
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Забрзајте ја работата во кујната и заштедете време со овој практичен Multicooker Prime, дизајниран за да го олесни готвењето. Со 4 готови функции, моќност од 400-476 W и капацитет од 2л, овој апарат ќе се справи со многу од вашите рецепти. Има 24-часовен тајмер и функција за одржување на топлината. Садот има нелеплива површина за лесно чистење.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Помошник во вашата кујна

Многумина од нас водат неверојатно зафатени животи и последното нешто кое го сакате по долгиот ден е да поминете часови во кујната. Олеснете си го животот со Delimano Multicooker Prime, практичен повеќенаменски апарат за готвење, кој ќе готви место вас.

Delimano Multicooker Prime

4 готови програми за различни оброци

Пробајте ги семејните рецепти или земете ја книгата со рецепти која сакавте да ја испробате пред неколку месеци - Multicooker Prime може лесно да ги подготвите омилените јадења. Со нашиот нов Multicooker Prime можете да подготвувате зеленчук на пареа, риба, ориз, различни чорби, каша, пржени јадења или изберете ја функцијата направи сам и подесете си програма по ваша желба.

Delimano Multicooker Prime

Кориснички интерфејс кој е лесен за користење: ЛЦД екран со симболи место зборови и интуитивно избирање на програмите. Само притиснете едно копче и изберете од готовите програми:

 • Delimano Multicooker Prime

  Пареа

 • Delimano Multicooker Prime

  Ориз

 • Delimano Multicooker Prime

  Пржење

 • Delimano Multicooker Prime

  Чорба

Зошто готвењето со Multicooker Prime е толку практично?

 • 1
  Delimano Multicooker Prime

  Изберете рецепт и подгответе ги состојкитеs

 • 2
  Delimano Multicooker Prime

  Додадете состојки, изберете програма и дозволете Multicooker Prime да го направи останатото

 • 3
  Delimano Multicooker Prime

  Сервирајте и уживајте

24-часа тајмер за одложен старт кој ви овозможува да го подготвите оброкот предвреме и да се вратите дома на топол оброк - само земете чинии, отворете го Multicooker и... пријатно јадење! Оброкот е готов и топол. Автоматската функција за одржување на топлината ќе ја одржува храната топла, за да можете да ја сервирате подоцна.

Гответе без да ја надгледувате храната

Голем дел од готвењето е всушност надгледување да не изгори храната. Со Delimano Multicooker Prime можете да заборавите на храната и да се фокусирате на други работи, како подготовка на салата или десерт или поставување на масата.

Delimano Multicooker Prime

Нелеплив сад и практична големина

Delimano Multicooker Prime ќе ве импресионира со својот модерен и тренди дизајн - куќиште од не'рѓосувачки челик во комбинација со црн капак и детали кои ќе одговараат на секоја кујна. Садот со капацитет од 2л е совршен за оброк за еден или двајца луѓе и практичната големина значи дека ќе можете да го понесете во викендица или на одмор. Уште подобро, благодарение на нелеплицата облога чистењето ќе биде навистина лесно.

Delimano Multicooker Prime
Дополнителни информации

Што добивате

 1. Multicooker Prime,
 2. 2л сад со мерна единица,
 3. кошница за готвење на пареа,
 4. мерилка,
 5. исправена лажица за ориз,
 6. висечка лажица за супа и
 7. упатство за употреба.
1
2
3
4
5
6
Delimano Multicooker Prime

Технички информации

 • ЛЕД дигитален екран со симболи за програмите
 • Капацитет на садот: 2л
 • Заштита од прегревање
 • 220V-240 V~, 50 Hz/60 Hz
 • Моќност 400 - 476W
Delimano Multicooker Prime

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star