КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video

Со Делимано Quick Лонецот ќе готвите многу побрзо и поздраво во исто време. Како? Со готвење под притисок од дури 80 kPa и со вграден 5 слоен систем за заштита. Едноставен за отварање и затварање со само една рака. Има капацитет од 6л. или 7л. со што е идеален за подготовка на вкусни оброци за целото семејство.

Delimano Quick Експрес лонец
6.990,00 ден.
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Со Делимано Quick Лонецот ќе готвите многу побрзо и поздраво во исто време. Како? Со готвење под притисок од дури 80 kPa и со вграден 5 слоен систем за заштита. Едноставен за отварање и затварање со само една рака. Има капацитет од 6л. или 7л. со што е идеален за подготовка на вкусни оброци за целото семејство.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Со Delimano Quick Pot – гответе до 70% побрзо притоа задржувајќи повеќе витамини и хранливи состојки

 • Лесен е за користење – отворете и затворете го само со една рака
 • Целосно е безбеден благодарение на неговите 5 вградени безбедносни системи
 • Работен притисок од 80kpа
 • Тројно дно со интегрирана алуминиумска плоча за најдобро задржување на топлината
 • Ергономски рачки
 • За сите видови на рингли вклучувајќи ги и оние кои работат на индукција

Што е тоа што го прави Quick Pot лонецот посебен?

Delimano Quick Pot лонец под притисок кој обезбедува 70% побрзо готвење во споредба со конвенционалните лонци.

Со својот голем капацитет од 6л, подготвувајте побрзо здрави и вкусни јадења за целото семејство, кои ќе содржат повеќе витамини и заштедете на време и енергија. Тој е направен од висококвалитетен не’рѓосувачки челик и има специјално направено слоесто дно со интегрирана ALU плоча за најдобро задржување на топлина.

 • Конструкцијата на Quick Pot лонецот е направен од квалитетен нерѓосувачки челик 18/10. Издржлив & лесен за одржување.

 • Специјално развиено трослојно дно кое обезбедува најдобро задржување на топлината.

 • Quick Pot со затворениот капак активира притисок од 80 kpа

 • Отворањето & затворањето е лесно и може да се направи со една рака

 • На внатрешниот дел има впишано мерица за контролирање на количината

 • Рачките се секогаш ладни за допир и се дизајнирани за да заштедат простор

Подгответе лесен оброк

Quick pot е наменет за брзо и едноставно готвење: само ставете ги состојките, ставете вода или други течности, а потоа затворете го со едноставно вртење на копчето! За кратко време вие ќе јадете здрава храна полна со витамини.

Вашата храна ќе биде поздрава, бидејќи ќе се готви помалку време отколку на конвенционален начин. Така се зачувуваат витамините, хранливите материи, и секако боите, вкусот и аромата.

Со Delimano Quick Pot можете да подготвувате буквално сè:

 • Чорби

 • Супи

 • Ориз

 • Риба

 • Месо

 • Зеленчук

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star