КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Delimano Stone Legend Classic Тава за пржење

Photo
Video

Совршена за подготовка на појадок, Stone Legend Classic Тавата за пржење е изработена со најквалитетни материјали, кои овозможуваат крајниот резултат да биде висококвалитетна нелеплива тава за пржење која совршено ќе се вклопи во вашата кујната. Тавата има 8 слоеви јаглероден челик, емајл и нелеплива Quantanium облога. Димензии: 24&28см.

Delimano Stone Legend Classic Тава за пржење
1.690,00 ден.
Stock: 2
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Совршена за подготовка на појадок, Stone Legend Classic Тавата за пржење е изработена со најквалитетни материјали, кои овозможуваат крајниот резултат да биде висококвалитетна нелеплива тава за пржење која совршено ќе се вклопи во вашата кујната. Тавата има 8 слоеви јаглероден челик, емајл и нелеплива Quantanium облога. Димензии: 24&28см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Дознајте повеќе за вашата нова најдобра пријателка во кујната

Нашата Delimano Stone Legend Classic Тавата за пржење е дизајнирана да готви рамномерно и да изгледа фантастично во вашата кујна. Изработена е од 5 слоеви од нелеплива Quantanium облога и 3 слоеви комбинација од јаглероден челик и емајл за ефикасно и поздраво готвење. Секое парче риба ќе биде совршено зготвено, а исто така, е совршена и за подготовка на палачинки.

Stone Legend Classic Тавата за пржење е достапна во две димензии - 24 и 28 см.

НОВА линија, подобрена и препознатлива по црвената боја

Delimano Stone Legend Classic Тавата за пржење е дел од новата линија садови за готвење од Delimano – Delimano Stone Legend Classic. Овие садови за готвење имаат брилијантно паметен трислоен систем од комбинација од јаглероден челик и емајл кој ги одржуваат садовите во одлична состојба без разлика на тоа какви алатки користите. Одозгора, садовите имаат нелеплива Whitford QuanTanium нелеплива облога – неверојатно ефикасна и трајна. Следно, дополнување со честичките од камен и титаниум во внатрешноста, неверојатно отпорна заштита за површината на тавата.

Што го прави Quantanium-от толку посебен?

Quantanium облогата е една од најиновативните и модерни облоги на пазарот, но, нејзините корени доаѓаат од стари техники за готвење. Quantanium облогата го имитира готвењето на вистински камења, поради тоа што таа содржи честички од вистински камен. Тие ја зачувуваат топлината и постепено ја испраќаат до храната со цел природната сочност, витамини и вкусови да останат внатре во храната. Честичките од камен, на храната и даваат традиционален вкус, како сè што се готви на вистински камен.

Одговара на сите шпорети

За целосна практичност и разновидна употреба Delimano Stone Legend Classic Тавата за пржење може да се користи на сите шпорети, вклучувајќи и индукција. Тавата може да се мие во машина за садови.

100% нелеплива површина за лесно миење

Никогаш повеќе нема да се мачите со изгорената храна. Со оваа тава, храната се лизга од површината. Можете да готвите со минимална количина на масло и нелепливата површина ќе ви овозможи храната никогаш да не се залепи. По готвењето, можете да ја ставите во машина за садови или да ја измиете со топла вода и сјај за садови.

Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Внатрешен материјал вистински камен (квантаниум)
Димензија 24cm, 28cm
Капацитет 1,8l, 2,5l
Материјал enamel, јаглероден челик
Основен материјал челик

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star