Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

CYBER MONDAY распродажба

CYBER MONDAY распродажба

Најголемите попустите важат и денес

-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Delimano Stone Legend CopperLUX Длабока тава

Photo
Video

CopperLUX Длабоката тава има емајл и челик во основата и облога од долготраен материјал отпорен на гребење, со честички од вистински камен и бакар за идеална спроводливост на топлината. Може да се користи на рингла и во рерна. Соодветна е за секаков шпорет: електричен, на плин, керамички или индукциски.. Лесно се ми, може е и во машина за садови. Димензија 26 см.

Delimano Stone Legend CopperLUX Длабока тава
1.890,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

CopperLUX Длабоката тава има емајл и челик во основата и облога од долготраен материјал отпорен на гребење, со честички од вистински камен и бакар за идеална спроводливост на топлината. Може да се користи на рингла и во рерна. Соодветна е за секаков шпорет: електричен, на плин, керамички или индукциски.. Лесно се ми, може е и во машина за садови. Димензија 26 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Идеална тава за секоја кујна

Дали често подготвувате оброци на рингла и потребен ви е универзален сад за готвење кој ќе можете да го ставите и во рерна и подготовката да биде целосна во само 1 тава?

Тогаш Stone Legend CopperLUX Длабоката тава е совршена за вас. Можете да ја користите на сите видови на рингли, вклучувајќи и индукциски, а можете да ја користите и во рерна. Таа е со дијаметар од 26 см и е идеална за:     

 • Пржење,
 • Печење,
 • Динстање,
 • Печење во рерна.
Delimano Stone Legend CopperLUX High Pan 26 cm

Пржење и печење во рерна во само една тава

Оброците кои се подготвуваат во еден сад за готвење се многу популарни и со оваа тава која може да се користи и во рерна вие имате неограничени можности за готвење. Со CopperLUX длабоката тава можете да пржите и динстате на рингла и потоа да ја ставите во рерна и да завршите со подготовката на оброкот. Многу едноставно подгответе:

 • Delimano Stone Legend CopperLUX High Pan 26 cm

  Вкусна морска храна

 • Delimano Stone Legend CopperLUX High Pan 26 cm

  Рижото

 • Delimano Stone Legend CopperLUX High Pan 26 cm

  Ребра

 • Delimano Stone Legend CopperLUX High Pan 26 cm

  Сосеви

 • Delimano Stone Legend CopperLUX High Pan 26 cm

  Месо

 • Delimano Stone Legend CopperLUX High Pan 26 cm

  Десерти

Предности на QuanTanium облогата:

 • Соодветна за сите видови на рингли, вклучувајќи ги и оние на индукција.
 • Благодарение на магнетните карактеристики, таа многу брзо се загрева на ниска температура. Заштедете и до 20% енергија.   
 • Можност за готвење на средна температура, со максимални резултати.
 • Безбедна за во машина за садови.
 • Долготрајни бои.
 • Можете да готвите со само една капка масло.
 • Нелеплива.
 • Произведено во Шпанија.
Delimano Stone Legend CopperLUX High Pan 26 cm

ЧПП

 • Зошто челик?

  Силен и долготраен метал. Садовите за готвење кои содржат челик се потешки, што значи дека се постабилни. Челикот ја задржува топлината и е идеален за јадења кои подолго се подготвуваат.  

 • Зошто емајл?

  Го заштитува челикот со структура слична на стакло која не се менува при било кој хемиски процес. Емајлот е долготраен и брзо ја распоредува топлината. Дополнително тој е нелеплив.

 • Зошто Whitford QuanTanium облога со честички камен и бакар?

  Со овие состојки ќе готвите побрзо, со помалку потрошена енергија. Исто така, благодарение на овој состав, овие садови за готвење се нелепливи и отпорни на гребење - со нив можете да користите и метален прибор.  

Слоеви на садовите за готвење од линијата на Delimano Stone Legend Copperlux

    Прв слој - Челик со емајлирана облога
    Втор слој – обоен емајл
    Високо квалитетен челик
    Внатрешен прв слој – емајлирана облога
    Внатрешен втор слој – емајлирана облога
    Прв слој Quantanium® нелеплива облога
    Втор слој Quantanium® нелеплива облога со бакар и честички вистински камен
    Трет слој Quantanium® нелеплива облога

1
2
3
4
5
6
7
8
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Основен материјал челик

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star