КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Delimano Stone Legend Mediterraneo Тава за пица

Photo
Video

Идеален начин за подготовка на совршената пица. Оваа тава за пица е изработена од јаглероден челик и енамел, а има и Quantanium нелеплива облога која ќе стави крај на маките при печење на пицата. Совршената облога спречува лепење на пицата и издржува користење на метални алатки. Се мие во машина за садови. Димензија 32 см.

Delimano Stone Legend Mediterraneo Тава за пица
1.690,00 ден.
Club5*: 990,00 ден.
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Идеален начин за подготовка на совршената пица. Оваа тава за пица е изработена од јаглероден челик и енамел, а има и Quantanium нелеплива облога која ќе стави крај на маките при печење на пицата. Совршената облога спречува лепење на пицата и издржува користење на метални алатки. Се мие во машина за садови. Димензија 32 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Испечете пица до совршенство со Mediterraneo Тавата за пица: Чудо кое не лепи!

Заборавете на поимот недопечена пица - со оваа тава ќе подготвите пица со совршено испечена кора. Delimano Stone Legend Mediterraneo Тавата за пица е лесна и изработена од јаглероден челик и енамел, обложена соQuantanium облога, зајакната со честички од камен. Привлечната боја прави таа да се вклопи во секоја кујна и со неа, ќе можете да ја сервирате свежо испечената пица. 

Тавата за пица има многу употреби. Користете ја за да подготвите вкусна округла пица, но, можете да ја користете и за печење на:

 • предјадења,
 • фокача,
 • брускети,
 • парчиња пецива, како кроасани,
 • зачинет компир, дури и риба,
 • ѓевреци или други печени јадења.

Основата на тавата: Комбинација од енамел и јаглероден челик

Класика во ретро сил, оваа прекрасна тава за пица е изработена од јаглероден челик прекриен со енамел, што значи дека рамномерно се загрева и пече рамномерно. Дизајнирана за печење, таа може да се користи на температури до 230C и оттука, совршена е за печење на секаков вид тесто.  

Основата ќе ве импресионира со своите одлични карактеристики: 

 • Цврста но, мазна површина која не лепи,
 • Отпорна на хемикалии и може целосно да се рециклира,
 • Трајна е отпорна на гребење, па ќе ја користите со години,
 • Долготрајна боја која нема да избледи,
 • Лесно се чисти,
 • Не м,,,,оже да изгори.

Комбинацијата од јаглероден челик и енамел е толку цврста, што тавата ќе ви овозможи долги години употреба без воопшто да ја промени својата структура и форма. 

100% нелеплива облога за безгрижно готвење

Quantanium-от е екстремно цврста облога која го имитира готвењето на вистински камен, бидејќи содржи честички од вистински камен. Тие честички постепено ја испраќаат топлината до храната, па така, природните сокови, витамини и вкусови ќе останат заклучени и зачувани во храната. Честичките од камен ѝ даваат на храната традиционален вкус како сè што се готви на вистински камен.

Quantanium облогата е 4.7x потрајна и 2x поотпорна на гребење во споредба со другите комерцијални облоги. Исто така, таа е екстремно цврста и нема да се истроши, па така, нема никогаш да се изгребе дури и ако користите метални алатки. 

Здрава површина за готвење

Quantanium облогата во основата има вода, безбедна е и еколошка. Сите материјали се нетоксични и не содржат PFOA, па така, не штетни хемикалии кои можат да навлезат во храната. Екстремно отпорната облога не пропушта хемикалии во храната како некои други облоги со PTFE.

100% нелеплива површина за лесно чистење

Не треба да поминувате часови во триење и миење на садовите - со Quantanium облогата, чистењето не одзема време. Можете дури и да ја печете пицата со само капка масло бидејќи нелепливата површина ќе спречи секакво лепење. По печењето, само ставете ја во машината за садови или измијте ја со топла вода и детергент за садови. 

Технички информации

 • Дебелина на ѕидот 1 мм
 • Висина на ѕидот 0.26 мм
 • Капацитет 1 литар
Дополнителни информации

Технички информации

 • Дебелина на ѕидот 1 мм
 • Висина на ѕидот 0.26 мм
 • Капацитет 1 литар

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star