КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Delimano Stone Legend Pro Сад за млеко

Photo
Video

Загревањето млеко само што стана полесно, со Delimano Stone Legend Pro Садот за млеко. Со облога од 5 слоја со честички од вистински камен и практична рачка од нерѓосувачки челик овој сад е идеален за загревање на млеко. Може да се користи на сите шпорети, дури и во рерна. Има нелеплива внатрешна облога и е лесен за чистење. Димензија 14см.

Delimano Stone Legend Pro Сад за млеко
1.098,00 ден.
Stock: 1
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Загревањето млеко само што стана полесно, со Delimano Stone Legend Pro Садот за млеко. Со облога од 5 слоја со честички од вистински камен и практична рачка од нерѓосувачки челик овој сад е идеален за загревање на млеко. Може да се користи на сите шпорети, дури и во рерна. Има нелеплива внатрешна облога и е лесен за чистење. Димензија 14см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Сад за млеко со идеални димензии

Delimano Stone Legend Садот за млеко има дијаметар од 14 см. и е одличен за подгревање на млеко.

Праќтичен и едноставен

Stone Legend Лончето за млеко има долга и практична рачка и идеален за загревање на млеко, растопување путер, подготовка на пудинг или варење јајца. Изработен е од долготраен и отпорен енамел и челик со честички од вистински камен кои нудат одлична спроводливост на топлината. Може да се користи на сите шпорети: електрични, гас и индукција. Лесно се мие. Капацитет: 1,8л.

Основата на садот за млеко е од емајл

Класика во ретро стил, овој сад за млеко е со традиционален изглед и изработен од 3 слоја јаглероден челик со емајл што значи дека брзо се загрева и готви рамномерно.

Емајлот со децении се користи во изработката на садови за готвење поради своите неверојатни карактеристики:

  • Цврст но мазен материјал чија површина не е порозна
  • Отпорен на хемикалии
  • Може целосно да се рециклира
  • Траен е и отпорен на гребење
  • Долготрајна боја
  • Лесно се чисти
  • Не загорува

100% нелеплива облога за безгрижно готвење

Quantanium облогата е неверојатно издржлива и го имитира готвењето на вистински камења, поради тоа што таа содржи честички од вистински камен. Тие ја зачувуваат топлината и постепено ја испраќаат до храната со цел природната сочност, витамини и вкусови да останат внатре во храната. Честичките од камен, на храната и даваат традиционален вкус, како сè што се готви на вистински камен.

Безбеден за околината, безбеден за вас

Основата на Quantanium облогата е вода, здрава и еколошка површина за готвење. Сите материјали се нетоксични и не содржат PFOA, што значи дека нема навлегување на штетни хемикалии во храната, а со тоа и во телото. Облогата е отпорна на гребење и не испушта хемикалии во храната.

100% нелеплива површина за лесно миење

Сигурно не сакате да потрошите часови за да ги измиете сите остатоци од храна. Со Quantanium облогата чистењето е неверојатно брзо. Можете да готвите со минимална количина на масло и нелепливата површина ќе ви овозможи храната никогаш да не се залепи. По готвењето, можете да ја ставите во машина за садови или да ја измиете со топла вода и сјај за садови

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star