Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Baby Детски душек

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-14%

Овој практичен 2 во 1 душек за бебиња и мали деца, со два различни степени на мекост, држи чекор со развојот на детето. Направен е од антиалергиска Ecocell® пена и доаѓа со слатка превлака што може да се пере, достапна во две бои.

Baby Детски душек

Редовна цена: 4.990,00 ден.


Специјална цена: 4.290,00 ден.

Цена на рати: 12 x 357.5 ден
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Овој практичен 2 во 1 душек за бебиња и мали деца, со два различни степени на мекост, држи чекор со развојот на детето. Направен е од антиалергиска Ecocell® пена и доаѓа со слатка превлака што може да се пере, достапна во две бои.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Иновативен, практичен душек кој се адаптира на вашето дете

Детскиот душек Бејби е иновативен, практичен душек кој се приспособува на растот и развојот на вашето дете.

Во првите неколку месеци од неговиот развој, на детето му е потребен поцврст душек, а подоцна, помек.

Токму затоа, Дормео дизајнираше душек кој ќе ги задоволи потребите на вашето дете, од раѓањето, до првите чекори!

Душекот има потврда и помека страна, кои на вашето дете му гарантираат оптимални услови за спиење

На децата им е потребен душек со различни степени на цврстина, во периодот кога интензивно растат. Дормео Бејби е дизајниран така што ќе ги задоволи потребите на телото што расте, во секој степен од развојот на детето.

За да обезбедиме здрав и мирен сон, дизајниравме специјален душек кој ќе придонесе за здрав развој на вашето дете.

  1. Едната страна од душекот е потврда од другата, затоа што на бебињата им е потребна цврста подлога за спиење, затоа што не можат сами да се вртат и превртуваат. Цврстата подлога за спиење спречува пропаѓање на лицето во душекот, а во исто време гарантира непречено дишење.
  2. Кога бебето ќе порасне во мало дете, веќе се јавува потреба од помека подлога за спиење. Токму поради оваа причина, другата страна на душекот е помека и се адаптира на движењето на детето, кога тоа се превртува, а се приспособува и на телото што забрзано расте.

Бејби е погоден за:

  • Новороденчиња од првиот ден натаму;
  • Бебиња до возраст од 6 месеци (на поцврстата страна);
  • Мали деца, на возраст од 7 месеци, па натаму (на помеката страна).

Технички карактеристики
Јадро Ecocell®
Висина 10 см
Двострано јадро Да
Дормео линија Grow
Дормео програма за деца
Материјал Ecocell®
Навлака водоотпорно
Навлака која се пере Да
Цврстина Тврд

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Мира

www.dormeo.com.mk

Удобен
Идеален душек за мојата керка уште и навлака не пропушта вода

1 производ(и)

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома