КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video
-30%

Спијте подобро со помош на овој премиум душек од 27см, кој ќе го одржи вашиот 'рбет во правилна положба и ќе ја обезбеди потребната поддршка, ослободувајќи ги вратот и грбот од болки. Има 3 зонски ERGO слој, инспириран од обликот на 'рбетот. Ексклузивниот Adaptive третман обезбедува свежа и сува средина за спиење, додека природните TENCEL™ Modal влакна нудат неверојатно меко чувство на кожата.

Само до 14.02. добивате дополнителни 10% ПОПУСТ во кошничка.
Air+ Comfort Ergo Душек

Редовна цена: Од 28.990,00 ден. До


Специјална цена: Од 20.293,00 ден. До

Цена на рати: 10 x 2029.3 ден
Stock: 3
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Спијте подобро со помош на овој премиум душек од 27см, кој ќе го одржи вашиот 'рбет во правилна положба и ќе ја обезбеди потребната поддршка, ослободувајќи ги вратот и грбот од болки. Има 3 зонски ERGO слој, инспириран од обликот на 'рбетот. Ексклузивниот Adaptive третман обезбедува свежа и сува средина за спиење, додека природните TENCEL™ Modal влакна нудат неверојатно меко чувство на кожата.

Дознајте повеќе
Детали за производот
Dormeo Air+ Comfort Ergo Mattress Dormeo Air+ Comfort Ergo Mattress

Специјално дизајниран за да ги намали болките во вратот и грбот

Dormeo Air+ Comfort Ergo Душекот е внимателно дизајниран со цел да ја обезбеди вистинската комбинација на поддршка и удобност, користејќи материјали кои се прилагодуваат на обликот на телото и ги намалуваат болките, обезбедувајќи ви поздрав и посреќен грб. Јадрото е изработено од 6см ERGO слој од Ecocell®, инспириран од Kosmodisk. Неговите ребра динамично одговараат на движењата на телото и обезбедуваат оптимална поставеност на 'рбетот.

 • Dormeo Air+ Comfort Ergo Mattress

  Пет различни слоеви, секој со своја намена за да добиете соодветна поддршка и удобност, во еден висок душек од 27см.

 • Dormeo Air+ Comfort Ergo Mattress

  Душекот има динамични мулти-зони: 3 зони на удобност, составени од слоеви ERGO и воздушни џебови кои обезбедуваат одлична ергономичност и синергија со движењата на телото, особено кога спиете на страна.

Погледнете внатре во душекот

висина27см

Dormeo Air+ Comfort Ergo Mattress

Застанете наДопрете на   за повеќе детали.

 1. 3см Ecocell® пена

  Овој слој нуди прилагодлива поддршка, со еластична 3D клеточна структура исполнета со ситни клетки полнети со воздух кои се прилагодуваат на обликот и тежината на телото.

 2. 8см џебни пружини распоредени во 3 зони

  Зонската поддршка на долниот дел на душекот овозможува одлична стабичност и додава на висина. Дополнително, овој слој нуди одлична циркулација на воздух.

 3. 4см Ecocell® пена

  Дополнителен слој од високо еластична пена која го зголемува чувството на удобност и поддршката.

 4. Уникатно јадро од 6см со ERGO слој од Ecocell®

  Инспириран од Kosmodisk, експертот за 'рбетот, го претставува срцето на душекот. Ребрата на ERGO слојот динамично одговараат и се прилагодуваат на движењата на телот за да обезбедат оптимална поставеност на 'рбетот и да ги намалат болките во грбот. Исто така, нуди 3 посебни зони на удобност за да обезбеди добра ергономичност и синергија со движеата на телото.

 5. 6 см дополнителен слој од Ecocell® пена

  Дополнителен слој од високо еластична пена која го зголемува чувството на удобност и поддршката.

 6. Навлака со CleanEffect ®, Adaptive и TENCEL™ Modal влакна

  Третманите за терморегулација и прилагодливост работат во синергија со природните TENCEL™ Modal влакја во навлаката за да обезбедат сува и свежа средина за спиење. CleanEffect® третманот нуди заштита од прашински грини, бактерии и микроби.

 7. Навлака која се вади, со патент

  Горниот дел на навлаката се вади и се пере, овозможувајќи одлична хигиена.

Неверојатно чувство и поддршка за 'рбетот

Јадрото е изработено од 6 см ERGO слој од Ecocell®, инспириран од Kosmodisk. Тука се и 3-те зони на удобност, кои ја обезбедуваат најдобрата ергономска поддршка и се грижат вашиот 'рбет да остане без болки.

Ребрата на Ergo слојот динамично одговараат и се прилагодуваат на движењата на телото за да обезбедат оптимална поставеност на 'рбетот и намалени болки во грбот.

Дополнително, додадени се 8см џебни пружини со зонска поддршка на дното на душекот за одлична стабилност, висина и циркулација на воздух.

Dormeo Air+ Comfort Ergo Mattress

Прилагодување на потребните на телото, во секој момент

Трите слоеви на Ecocell®, нова генерација не мемори пена, се изработени од ситни, воздушни 3D клетки кои се прилагодуваат на обликот и тежината на телото и обезбедуваат неверојатна удобност и секако, поддршка.

Dormeo Air+ Comfort Ergo Mattress

Спијте удобно, сѐ до утрото

Покрај воздушните канали во ERGO слојот и воздушните џебни пружини, дополнително се посветивме со цел вашиот душек да биде чист и хигиенски. Навлаката:

 • содржи TENCEL™ Modal влакна: мек материјал произведен од природно одгледувани букови дрвја, користејќи еколошки процеси. Придонесуваат за регулирање на температурата и влагата.
 • зајакната е со Adaptive третман кои реагира на температурата на телото за да ве затопли во зима и освежи во лето.
Dormeo Air+ Comfort Ergo Mattress

Кажете збогум на алергиите

Поседувањето на душек кои има одличен проток на воздух е основата за регулирање на влагата и топлината на површината на која се развиваат бактериите. Сепак, за дополнително да го заштитиме вашиот душек од бактерии, прашински грини и мириси, ја збогативме навлаката со CleanEffect® третман.

Особено ако страдате од алергии и имате чувствителна кожа, ќе сакате да знаете дека навлаката се вади и се пере на 40°C.

Dormeo Air+ Comfort Ergo Mattress

Поставувањето е брзо и едноставно

Вашиот нов душек ќе го добиете вакумски спакуван во ролна, завиткан во два слоја фолија, која е заштитена во кутија за транспорт. Сите наши душеци се вакумски спакувани благодарение на еколошкиот процес на транспорт.

 • 1
  Unpacking Mattress - Step 1

  Внимателно исечете ја надворешната фолија без да ја исечете таа на внатрешниот дел. Не користете нож.

 • 2
  Unpacking Mattress - Step 2

  Одвиткајте го вакумски спакуваниот душек на креветот. Внимателно исечете ја втората фолија на рабовите и отстранете ја.

 • 3
  Unpacking Mattress - Step 3

  Дозволете најмалку 6 часа вашиот нов душек да се оформи.

Технички карактеристики
Анти-бактериски третман Да
Висина 27 см
Двострано јадро Да
Дормео линија Harmony
Дормео програма спиење
Материјал Ecocell®, Џебни пружини
Навлака која се пере Да
Цврстина Средно тврд

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star