КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video

Почувствувајте ја супериорната ергономска поддршка на премиум душек од 27см. Со 5 зони од уникатно јадро со ERGO слој, поставени врз воздушни џебни пружини, кои нудат динамично прилагодување, поддршка за вашиот 'рбет и правилна поставеност. Adaptive третманот овозможува свежа и сува средина за спиење и природните TENCEL™ Modal влакна даваат неверојатно меко чувство на кожата.

Air+ Select Ergo Душек
Од 34.990,00 ден. До
Цена на рати: 10 x 3499 ден
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Почувствувајте ја супериорната ергономска поддршка на премиум душек од 27см. Со 5 зони од уникатно јадро со ERGO слој, поставени врз воздушни џебни пружини, кои нудат динамично прилагодување, поддршка за вашиот 'рбет и правилна поставеност. Adaptive третманот овозможува свежа и сува средина за спиење и природните TENCEL™ Modal влакна даваат неверојатно меко чувство на кожата.

Дознајте повеќе
Детали за производот
Dormeo Air+ Select Ergo Mattress Dormeo Air+ Select Ergo Mattress

Специјално дизајниран за да го подобри вашиот осн

Dormeo Air+ Select Ergo Душекот е внимателно дизајниран за да обезбеди вистински микс на поддршка и удобност. Содржи комбинација на врвни материјали и технологија. Јадрото е изработено од 6см ERGO слоеј од Ecocell®, инспириран од Kosmodisk. Неговите ребра динамично реагираат на движењата на телото и обезбедуваат оптимална поставеност на 'рбетот'. Дополнително, навлаката е збогатена со мемори пена и совршено се обликува на обликот на телото намалувајќи ги точките на притисок на изложените делови, мускули и коски.

 • Dormeo Air+ Select Ergo Mattress

  Шест различни слоеви, секој со своја намена за соодветно да ве поддржи, додека во исто време,ќе ви обезбеди удобност.

 • Dormeo Air+ Select Ergo Mattress

  Душекот може да се пофали со своите напредни мулти-зони: 5 зони на удобност и во ERGO слојот и кај џебните пружини, со вел да се обезбеди ергономичност и синергија со движењата на телото, особено кога спиете на страна.

Погледнете внатре во душекот

висина27см

Dormeo Air+ Select Ergo Mattress

Застанете наДопрете на   за повеќе детали.

 1. 2см Ecocell® пена

  Овој слој нуди прилагодлива поддршка, со еластична 3D клеточна структура, која се прилагодува на обликот и тежината на телото.

 2. 8см џебни пружени распространети во 5 зони

  Зонската поддршка на долниот дел на душекот овозможува одлична стабилност и додава на вистина. Дополнително, овој слој овозможува неверојатен проток на воздух.

 3. 3см Ecocell® пена

  Дополнителниот слој со високоеластична пена која го зголемува чувството на удобност и поддршка.

 4. Уникатно јадро од 6см ERGO слој од Ecocell®

  Инспириран од Kosmodisk, експертот за 'рбетот, го претставува срцето на душекот. Ребрата на ERGO слојот динамично одговараат и се прилагодуваат на движењата на телот за да обезбедат оптимална поставеност на 'рбетот и да ги намалат болките во грбот. Исто така, нуди 3 посебни зони на удобност за да обезбеди добра ергономичност и синергија со движеата на телото.

 5. 6 см дополнителен слој од Ecocell® пена

  Дополнителен слој од високо еластична пена која го зголемува чувството на удобност и поддршката.

 6. 2см мемори пена вткаена во навлаката

  Реагира на положбата на телото, тежинатам обликот и температурата. Се обликува совршено и ги намалува точките на притисок на изложените делови, мускули и коски.

 7. Навлака со CleanEffect ®, Adaptive и TENCEL™ Modal влакна

  Третманите за терморегулација и прилагодливост работат во синергија со природните TENCEL™ Modal влакја во навлаката за да обезбедат сува и свежа средина за спиење.

  CleanEffect® третманот нуди заштита од прашински грини, бактерии и микроби.

 8. Навлака која се пере, со патент и 4 рачки

  Горниот дел на навлаката се вади и се пере, овозможувајќи одлична хигиена. Дишекот има и 4 рачки за полесно ракување.

Неверојатно чувство и поддршка за 'рбетот

Јадрото е изработено од 6 см ERGO слој од Ecocell®, инспириран од Kosmodisk. Тука се и 5-те зони на удобност, кои ја обезбедуваат најдобрата ергономска поддршка и се грижат вашиот 'рбет да остане без болки.

Ребрата на Ergo слојот динамично одговараат и се прилагодуваат на движењата на телото за да обезбедат оптимална поставеност на 'рбетот и намалени болки во грбот.

Дополнително, додадени се 8см џебни пружини со зонска поддршка на дното на душекот за одлична стабилност, висина и циркулација на воздух.

Dormeo Air+ Select Ergo Mattress

Прилагодување на потребните на телото, во секој момент

Уживајте во 2см мемори пена која е вткаена во навлаката и се грижи за неверојатното чувство на удобност. Се се прилагодува совршено на секоја облина на телото и ги намалува точките на притисок на изложените делови.

Трите слоеви на Ecocell®, нова генерација не мемори пена, се изработени од ситни, воздушни 3D клетки кои се прилагодуваат на обликот и тежината на телото и обезбедуваат неверојатна удобност и секако, поддршка.

Dormeo Air+ Select Ergo Mattress

Спијте удобно, сѐ до утрото

Покрај воздушните канали во ERGO слојот и воздушните џебни пружини, дополнително се посветивме со цел вашиот душек да биде чист и хигиенски. Навлаката:

 • содржи TENCEL™ Modal влакна: мек материјал произведен од природно одгледувани букови дрвја, користејќи еколошки процеси. Придонесуваат за регулирање на температурата и влагата.
 • зајакната е со Adaptive третман кои реагира на температурата на телото за да ве затопли во зима и освежи во лето.
Dormeo Air+ Select Ergo Mattress

Кажете збогум на алергиите

Поседувањето на душек кои има одличен проток на воздух е основата за регулирање на влагата и топлината на површината на која се развиваат бактериите. Сепак, за дополнително да го заштитиме вашиот душек од бактерии, прашински грини и мириси, ја збогативме навлаката со CleanEffect® третман.

Особено ако страдате од алергии и имате чувствителна кожа, ќе сакате да знаете дека навлаката се вади и се пере на 40°C.

Dormeo Air+ Select Ergo Mattress

Sharing a bed without disturbances

Без разлика на тоа колку многу вашиот партнер се врти во текот на ноќта, вие ќе уживате во сонот, без пречки. Air + Select Ergo душекот има двојно јадро за сите димензии од 160см и нагоре. Оваа уникатна карактеристики овозможува вие и вашиот партнер да спиете без вознемирување во текот на ноќта.

Dormeo Air+ Select Ergo Mattress

Поставувањето е брзо и едноставно

Вашиот нов душек ќе го добиете вакумски спакуван во ролна, завиткан во два слоја фолија, која е заштитена во кутија за транспорт. Сите наши душеци се вакумски спакувани благодарение на еколошкиот процес на транспорт.

 • 1
  Unpacking Mattress - Step 1

  Внимателно исечете ја надворешната фолија без да ја исечете таа на внатрешниот дел. Не користете нож

 • 2
  Unpacking Mattress - Step 2

  Одвиткајте го вакумски спакуваниот душек на креветот. Внимателно исечете ја втората фолија на рабовите и отстранете ја.

 • 3
  Unpacking Mattress - Step 3

  Дозволете најмалку 6 часа вашиот нов душек да се оформи.

Технички карактеристики
Анти-бактериски третман Да
Висина 27 см
Двострано јадро Да
Двојно јадро Да
Дормео линија Harmony
Дормео програма спиење
Материјал Ecocell®, Џебни пружини
Мемори пена Да
Навлака која се пере Да
Цврстина Мек, Тврд

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star