Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

All Season Душек за сите сезони

Во моментот нема залиха
Photo
Video

All season душекот е со висина од 16 см, средно цврст и хипоалерген. Можете да ја менувате страната согласно годишното време: едната страна е за потоплите, а другата за постудените месеци. Тој дише и е антиалергиски. 30 дена тест период и 15 години гаранција.

All Season Душек за сите сезони
9.990,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

All season душекот е со висина од 16 см, средно цврст и хипоалерген. Можете да ја менувате страната согласно годишното време: едната страна е за потоплите, а другата за постудените месеци. Тој дише и е антиалергиски. 30 дена тест период и 15 години гаранција.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Ecocell® Јадрото на душекот е направено од високо-квалитетна Ecocell® пена која е дизајнирана за оптимална поддршка и удобност во спиењето. Има еластична и тродимензионална клеточна структура која овозможува ефикасна циркулација на воздух и ви нуди точки на прилагодливост.

Ecocell® пената е цврста и постојано ја задржува својата форма, без оглед на притисокот кој се нанесува врз неа. Еластичната природа на Ecocell® овозможува таа да се обликува согласно контурите на вашето тело.

ALL Season душекот од Дормео ги има следните карактеристики:

 • Висина: 16 см
 • Навлаката на душекот се прилагодува на сите годишни времиња благодарение на користените материјали:
 • ПРОЛЕТНА/ЛЕТНА страна - ткаенина на навлаката: 67% полиестер и 33% вискоза со проткаени 2 см Formacell пена,
 • ЕСЕНСКА/ЗИМСКА страна - ткаенина на навлаката: 100% полиестер со 2 см Formacell пена
 • Јадрото на душекот е 12 см Ecocell® пена
 • AirX Систем на страните
 • CleanEffect® заштита

Навлаката на душекот не се вади. Ecocell® пената во јадрото на душекот е специјално моделирана (само) на едната страна за да има функција на воздушен канал кој овозможува подобар проток на воздух во јадрото на душекот.

Formacell

Formacell е мека пена која е специјално развиена да гарантира адаптибилни точки на поддршка и да остане трајно еластична, што ви овозможува удобност во спиењето. Тродимензионалната отворена клеточна структура обезбедува ефикасна циркулација на воздух. Додека спиете, еластичноста на Formacell пената ви помага да ги намалите точките на притисок.

Formacell пената:

 • се рециклира,
 • едноставна за одржување,
 • лесна.

AirX Системот на страните од навлаката на душекот му овозможуваат на душекот да дише.

CleanEffect® заштита Навлаката на ALL Season душекот од Дормео е збогатена со CleanEffect® третман кој обезбедува заштита од прашински грини, бактерии и непријатни мириси.

Дизајн на навлаката на душекот

Навлаката на душекот има специјален дизајн кој ја прикажува формата на брановите. За да се разликуваат страните, едната е проткаена со сино (пролетна/летна страна), а другата со бело.

Пролетна/летна страна од навлаката:

 • За потопли месеци
 • Има Formacell пена проткаена во навлаката
 • Вискозните влакна се многу меки и имаат ефект на ладење, дополнително дишат и ја апсорбираат влагата
 • Јадрото на оваа страна е специјално моделирано за да обезбеди воздушни канали за подобра циркулација на воздух

Зимска страна на душекот:

 • За постудени месеци
 • Има 2 см Formacell пена проткаена во навлаката

Материјал:

 • Јадро: 100 % полиуретанска пена (Ecocell®)
 • Висина на јадрото: 12 см
 • Навлака: ткаенина на пролетна/летна страна: 67% полиестер и 33% вискоза со проткаени 2 см Formacell пена,
 • Навлака: ткаенина на есенска/зимска страна: 100% полиестер со 2 см Formacell пена проткаена во навлаката
 • Страничен дел: 100% полиестер (AirX Систем)
Технички карактеристики
Јадро Ecocell®, CleanEffect®
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Материјал Ecocell®
Цврстина Средно тврд

Рецензии од купувачи 1 рецензии

3

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

branko

www.dormeo.com.mk

dusek
Mislam deka e golema greska sto dusekot ne e oblozen so navlaka 100% od volnena tkaenina i da se vadi po potreba ! Volnata moze i da se izvrie i toa e prednost! Vtoro mislam deka treba potvrdi da bidat i podebeli od 16 cm-duri do 30 cm! pozdravI

1 производ(и)

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома