КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Aloe Vera Над-душек со 5 зони 4+1

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Dormeo Aloe Vera Над-душекот 4+1 со 5 зони е брз начин за да донесете нова удобност и поддршка во вашиот кревет. Со јадро од Orthocell пена, слој со Formacell, со 5 зони на удобност, се обликува според вашето тело и обезбедува таргетирана поддршка и удобност. Aloe Vera третманот ја прави навлаката неверојатно мека. CleanEffect® третманот обезбедува хигиенска средина за спиење.

Aloe Vera Над-душек со 5 зони 4+1
7.380,00 ден.
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Dormeo Aloe Vera Над-душекот 4+1 со 5 зони е брз начин за да донесете нова удобност и поддршка во вашиот кревет. Со јадро од Orthocell пена, слој со Formacell, со 5 зони на удобност, се обликува според вашето тело и обезбедува таргетирана поддршка и удобност. Aloe Vera третманот ја прави навлаката неверојатно мека. CleanEffect® третманот обезбедува хигиенска средина за спиење.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Ново ниво на удобност

Dormeo Aloe Vera Над-душекот 4+1 со 5 зони е брз, лесен и економичен начин да го подобрите сонот. Само ставете го на вашиот душек и уживајте во поголема удобност и поддршка или користете го за да подготвите уште едно место за спиење на каучот или подот. Orthocell™ пената обезбедува одлична поддршка за вашето тело и Aloe Vera третманот во навлаката ја прави мазна и пријатна на допир. Овој над-душек има Formacell пена, мека висока пена која е специјално дизајнирана за да гарантира приспособливост на точките на притисок и да остане постојано еластичен, што помага во добивање на одлична поддршка во спиењето.

 • Јадрото е направено од Orthocell™ пена која се обликува според телото и ги намалува точките на притисок за време на спиењето
 • 1 см Formacell пена за добра прилагодливост и поддршка
 • 5 зони за персонализирана поддршка за главата и вратот, торзото, колковите, горниот дел на нозете, стапалата и листовите
 • Навлаката е збогатена со Aloe Vera за дополнителна мекост
 • Горната навлака е изработена од 100% рециклирани влакна
 • Навлаката се вади и се пере
 • Со CleanEffect® третман до заштита од бактерии, прашински грини и микроби
 • AirX Mesh Систем за зголемен проток на воздух кој создава свежа и сува средина за спиење
 • Достапен во стандардни димензии почнувајќи од 70x190см
 • Практична употреба дома и надвор - поддршка и дополнителна удобност за спиење каде било
Dormeo Aloe Vera 5 Zones 4+1 Topper Dormeo Aloe Vera 5 Zones 4+1 Topper

Поглднете внатре во над-душекот

висина4+1 см

Dormeo Aloe Vera 5 Zones 4+1 Topper

Застанете наДопрете на   за повеќе детали.

 1. 4см Orthocell™ пена

  Се обликува според телото, нуди одлична поддршка и обезбедува проток на воздух.

 2. 1см Formacell пена

  Пена во навлаката која помага во намалување на болните точки на притисок.

 3. Aloe vera третман

  Природниот третман кој го регенерира материјалот и го прави над-душекот нежен на допир и пријатен за спиење.

 4. CleanEffect® третман за дополнителна хигиена

  За заштита од бактерии, микроби и прашински грини и спречување на иритации и алергии.

 5. Навлака која се вади и се пере за зголемена хигиена

  Горната навлака е изработена од 100% рециклирани материјали.

 6. AirX mesh mesh систем за зголемен проток на воздух

  Зголемениот поток на воздух обезбедува терморегулациски карактеристики кои спречуваат прегревање додека спиете.

 7. Долен дел кој не се лизга

  Со цел да бидете сигурни дека вашиот душек ќе остане секогаш на место.

 8. 5 различни зони за максимална удобност

  Кои ја обезбедуваат потребната поддршка за главата, вратот, торзото, колковите, горниот дел на нозете, стапалата и листовите.

5 зони за правилна поставеност на 'рбетот и максимална поддршка

 • Уникатниот дизајн со 5 зони ви ја обезбедува потребната поддршка на главата и вратот, торзото, колковите, горниот дел на нозете, стапалата и листовите.
 • Ова ги намалува точките на притисок на телото, ви помага да постигнете правилна поставеност на 'рбетот и квалитетен сон, за да се разбудите одморени, освежени и без болки.
Dormeo Aloe Vera 5 Zones 4+1 Topper
 • ЗОНА НА ВРАТОТ И ГЛАВАТА
 • ЗОНА НА ТОРЗОТО
 • ЗОНА НА КОЛКОВИТЕ
 • ЗОНА НА ГОРНИОТ ДЕЛ НА НОЗЕТЕ
 • ЗОНА НА СТАПАЛАТА И ЛИСТОВИТЕ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 1. ЗОНА НА ВРАТОТ И ГЛАВАТА
 2. ЗОНА НА ТОРЗОТО
 3. ЗОНА НА КОЛКОВИТЕ
 4. ЗОНА НА ГОРНИОТ ДЕЛ НА НОЗЕТЕ
 5. ЗОНА НА СТАПАЛАТА И ЛИСТОВИТЕ

Aloe Vera за природна мекост

 • Површината на над-душекот е збогатена со природен Aloe Vera третман, кој го регенерира материјалот и го прави мек и мазен на допир.
 • Aloe Vera растението е познато по своите антибактериски, антивоспалителни и други ефекти како подмалдување на клетките на кожата.
 • Регенеративните карактеристики на Aloe Vera ќе ви помогнат да имате закрепнувачки сон секоја ноќ.
Dormeo Aloe Vera 5 Zones 4+1 Topper

Здрава површина за спиење е хигиенска површина за спиење

 • Dormeo Aloe Vera 5 Zones 4+1 Topper

  Orthocell™ пена

  • Дише и со тоа одржува свежа средина за спиење
  • Спречува прегревање и насобирање на влажност
 • Dormeo Aloe Vera 5 Zones 4+1 Topper

  CleanEffect® третман

  • Заштита од микроби
  • Заштита од бактерии
  • Заштита од прашински грини
 • Dormeo Aloe Vera 5 Zones 4+1 Topper

  AirX mesh систем

  • Обебедува постојана циркулација на воздух
  • Помага во одржување на ниска температура

Одржлив и еколошки

 • Горната навлака на душекот е изработена од 100% рециклирани влакна од полиестер, што ја прават пријатна за вашиот сон и за околината.
 • Рециклираниот полиестер овозможува производството на над-душекот да има помало еколошко влијание.
 • На овој начин, се грижиме за нашата иднина и за нашата планета.
Dormeo Aloe Vera 5 Zones 4+1 Topper Dormeo Aloe Vera 5 Zones 4+1 Topper

Практичен и корисен секаде

 • Dormeo Aloe Vera 5 Zones 4+1 Topper

  Користете го над-душекот за да ја претворите софата во удобно место за спиење.

 • Dormeo Aloe Vera 5 Zones 4+1 Topper

  Понесете го на кампување или чувајте го во вашата камп приколка за дополнителна удобност додека патувате.

 • Dormeo Aloe Vera 5 Zones 4+1 Topper

  Идеален како подлога за играње за децата или за вежбање.

 • Dormeo Aloe Vera 5 Zones 4+1 Topper

  Додадете го на креветот за инстант удобност. Идеален за студентски домови, за подобрување на удобноста и хигиената.

Завиткајте го и складирајте

 • Aloe Vera Над-душекот со 5 зони доаѓа со практична торбичка за чување кога не го користите.
 • Лесно ќе го завиткате, спакувате во торбата и ќе го пренесете од едно на друго место.
Dormeo Aloe Vera 5 Zones 4+1 Topper Dormeo Aloe Vera 5 Zones 4+1 Topper Dormeo Aloe Vera 5 Zones 4+1 Topper Dormeo Aloe Vera 5 Zones 4+1 Topper Dormeo Aloe Vera 5 Zones 4+1 Topper Dormeo Aloe Vera 5 Zones 4+1 Topper Dormeo Aloe Vera 5 Zones 4+1 Topper

Местењето е брзо и лесно

Вашиот нов над-душек ќе го добиете вакумски спакуван во ролна. сите нашите над-душеци се вакумски спакувани благодарение на еколошкиот процес на транспортирање и заштита за време на истото.

 • 1
  Unpacking Topper - Step 1

  Внимателно исечете ја ќесата со ножици, без да ја исечете внатрешниот најлон на над-душекот. Не користете нож.

 • 2
  3
  Unpacking Topper - Step 2 and 3

  Одвиткајте го вакумски спакуваниот над-душек. Внимателно исечете го внатрешниот најлон покрај рабовите и извадете го.

 • 4
  Unpacking Topper - Step 4

  Оставете го 6 часа за целосно да се оформи.

Технички карактеристики
Јадро Orthocell foam™
Анти-бактериски третман Да
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака 100% polyester, Formacell
Навлака која се пере Да

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star