КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video

Над-душек од 4+1см кој е дизајниран за да ја зголеми удобноста на старите софи, каучи на спуштање или други неудобни површини за спиење. Изработен од квалитетна Orthocell™ пена која овозможува совршена поддршка и го зголемува протокот на воздух и хигиената. Навлаката која се вади е збогатена со екстракт од Алое Вера за поголема мекост. Има и 1см Formacell пена која го намалува притисокот.

Aloe Vera Orthocell 4+1 Над-душек
6.980,00 ден.
Stock: 1
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Над-душек од 4+1см кој е дизајниран за да ја зголеми удобноста на старите софи, каучи на спуштање или други неудобни површини за спиење. Изработен од квалитетна Orthocell™ пена која овозможува совршена поддршка и го зголемува протокот на воздух и хигиената. Навлаката која се вади е збогатена со екстракт од Алое Вера за поголема мекост. Има и 1см Formacell пена која го намалува притисокот.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Ново ниво удобност во спиењето

Подобрете ја удобноста на површината на која спиете или погрижете се за удобноста на вашите сакани. Orthocell™ пена за удобност на 'рбетот и третман со алое вера на навлаката, внимателно вткаен за да го зголеми чувството на мекост, како бебешка кожа. Aloe Vera Orthocell™ 4+1 над-душекот вклучува и Formacell пена која помага да се намалат точките на притисок кои можат да ве натерат да се превртувате во текот на ноќта.

Dormeo Aloe Vera Orthocell 4+1 Topper
 • Навлаката е збогатена со алое вера екстракт за дополнително чувство на мекост и смиреност
 • Јадрото е направено од Orthocell™ пена која обезбедува одлична поддршка и може да го намали притисокот додека спиете
 • Formacell пена за добра приспособливост и поддршка
 • 3 зони на персонализирана удобност за вратот & рамената, пределот кај колковите и стапалата
  Зголемен проток на воздух за поголема хигиена и подобра и сува околина за спиење
 • AirX систем на страните за проветрена, свежа и сува околина за спиење
 • CleanEffect® третман за заштита од бактерии, прашински грини и микроби
 • Навлаката се вади и се пере
 • Хипоалергенски
 • Разновидна употреба во домот - поддршка и дополнителна удобност за спиење

Погледнете внатре во над-душекот

висина5см

Dormeo Aloe Vera Orthocell 4+1 Topper

Застанете на   за повеќе детали.

 1. Алое вера третман во навлаката: смирувачко чувство за кожата

 2. Навлака со модерен и привлечен дизајн

 3. Навлака која се вади и се пере за дополнителна хигиена

 4. Сецијална Orthocell™ пена за совршена поддршка и без пренос на движење

 5. Силиконски делови кои спречувааат на лизгање

 6. Заштитна внатрешна навлака за пената

 7. Специјална форма на пената за зголемена проветреност

 8. 3 зони на удобност за прилагодлива поддршка

 9. Formacell пена, дополнителен слој за удобност

Јадрото на над-душекот е составем од 4см Orthocell™ пена и дополнителни 1см Formacell пена во навлаката.

Dormeo Aloe Vera Orthocell 4+1 Topper

Застанете на   за повеќе детали.

 1. 1см Formacell пена (во навлаката)

 2. 4смOrtocell™ пена

Три зони за најудобното решение за спиење

 • Зоната на главата и вратот и зоната на стапалата имаат облик на пирамиди чии врвови се потесни и поблиски - овој облик овозможува удобност како и благо чувство на масажа на главата, вратот и стапалата,
 • Зоната на колковите овозможува удобна но и првилна поддршка каде што најмногу е потребна со пирамиди кои се пошироко распространети

Овој специјален облик со пирамиди овозможува и поголема проветреност на јадрото на над-душекот.

Dormeo Aloe Vera Orthocell 4+1 Topper
 • ЗОНА НА ГЛАВАТА И ВРАТОТ
 • ЗОНА НА КОЛКОВИТЕ
 • ЗОНА НА СТАПАЛАТА

Материјали и третмани

Горниот дел на навлаката е збогатен со Алое вера тертман кој ја зголемува мекоста и го регенерира материјалот овозможувајќи карактеристики на мекост и нежност и овозможувајќи нежен допир на природата.

Навалаката Dormeo Aloe Vera Orthocell™ над-душекот е збогатена со CleanEffect®. Овој третман му овозможува на над-душекот заштита од бактерии, прашински грини и микроби. Ова го одржува душекот свеж и без непријатни мириси.

Страните на навлаката се направени од новата генерација на AirX системот - материјал кој дише и кој обезбедува постојан проток на воздухот

Dormeo Aloe Vera Orthocell 4+1 Topper

Практичен и корисен насекаде

Експретите за спиење од Dormeo препорачуваат да ја промените вашата перница на секои 2 години, бидејќи вистинската перница е важна состојка во рецептот за квалитетен сон, здравје и добросостојба.

 • Sofa

  Софа

 • Uncomfortable bed

  Неудобен кревет

 • Weekend house

  Викендица

 • Camping

  Каампување

 • Caravan

  Караван

 • Festival

  Фестивал

 • Student dorm

  Студентски дом

 • Small apartment

  Мал стан 

Местењетое брзо и едноставно

Вашиот нов над-душек ќе пристигне во компресирана и вакумирана ролна. Сите наши над-душеци се така спакувани. А доколку сакате да го преместите на друго место? Само завиткајте го и понесете го со себе. Никогаш не било полесно.

 • 1
  Unpacking Topper - Step 1

  Внимателно исечете го надворешниот најлон. Не користете нож.

 • 2
  3
  Unpacking Topper - Step 2 and 3

  Одвиткајте го вакумираниот над-душек на каучот. Внимателно исечете го вториот најлон на рабовите и извадете го.

 • 4
  Unpacking Topper - Step 4

  Оставете го над-душекот целосно да се оформи 6 часа.

Технички карактеристики
Јадро Полиуретанска пена (OrthocellTM)
Анти-бактериски третман Да
Висина 5 см
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Зони на јадро 3
Навлака Горна страна: 100% полиестер полнет со 1см. полиуретанска оена (Formacell); Страни: 100% полиестер (AirX System); Долна страна: 100% полиестер со точки кои спречуваат лизгање
Навлака која се пере Да

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star