КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video

Aloe Vera Plus душекот е со висина од 18 см, цврст и хипоалерген. Квалитетен душек со Ecocell® пена за подобра поддршка на телото, збогатен со Алое Вера. 30 дена тест период и 10 години гаранција. Доколку сакате поцврсти душеци, тогаш Aloe Vera plus душекот е вистинскиот избор за вас.

Само до 14.02. добивате дополнителни 10% ПОПУСТ во кошничка.
Aloe Vera Plus Душек
Од 14.990,00 ден. До
Цена на рати: 10 x 1499 ден
Stock: 8
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Aloe Vera Plus душекот е со висина од 18 см, цврст и хипоалерген. Квалитетен душек со Ecocell® пена за подобра поддршка на телото, збогатен со Алое Вера. 30 дена тест период и 10 години гаранција. Доколку сакате поцврсти душеци, тогаш Aloe Vera plus душекот е вистинскиот избор за вас.

Дознајте повеќе
Детали за производот
 • 30 ДЕНА ТЕСТ ПЕРИОД

  Дормео го сака најдоброто за вас. Затоа само сега уживајте во вашиот нов Дормео душек со одлична можност да го тестирате и тоа 30 дена БЕСПЛАТНО во вашиот дом. И доколку не сте задоволни, во целост ќе ви ги вратиме парите што сте ги платиле.

 • 10 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА

  Душекот има 10 години гаранција. Тоа се 3650 утра во кои ќе се разбудите наспани и подготвени да го зграпчите денот.

 • САМО ЕДЕН КЛИК

  Купувајте онлајн за истите цени и понуди како и во нашите продавници. Нарачајте и нашите агенти ќе ве контактираат.

Основен цврст душек, надграден со Алое Вера

Овој цврст душек со смирувачко дејство на алое вера е совршен за луѓе кои имаат проблеми со грбот и чувствителна кожа.

 • Цврст душек со контури кои се приспособуваат на вашето тело
 • Најдобра потпора за телото и 'рбетот
 • Целосна висина: 18 см. - 16 см. јадро и 2 см. мемори пена додадени во навлаката за дополнителна удобност
 • Јадрото е изработено од високо-квалитетна Ecocell® пена
 • Мека и мазна навлака збогатена со Алое Вера
 • Одличен за сите оние кои страдаат од алерги и астма
 • 10 години гаранција и 30 дена тест период
 • Изработен во Европа

Дали знаевте?

Доказите покажуваат дека недостатокот на сон му штети на имунитетот: Истражувањата покажуваат 70% намалување на природните имунолошки клетки по само четири до пет часа. Како резултат на тоа, вие не сте во можност да се заштитите толку ефикасно од заразните вируси, како корона. За среќа, овој недостаток може да се надополни штом се наспиете (седум до девет часа).

Погледнете во внатрешноста на душекот

висина18см.

Dormeo Siena Mattress V3

Поминете преку сликатаTap on   за деталите.

 1. 2 cm memory foam quilted in cover

  2 см. мемори пена во навлаката

  Овозможува максимална удобност за целото тело.

 2. 16 cm Ecocell® foam layer

  16 см. Јадро од Ecocell® пена

  Ергономска потпора за телото

 3. CleanEffect® treatment

  CleanEffect® третман

  Заштитува од прашина и бактерии

 4. Cover enriched with Aloe Vera

  Алое Вера додадено во навлаката

  За релаксирање и мирен сон.

 5. 4 grips

  4 рачки

  Лесно подигање и транспорт.

Совршена поддршка и удобност

Овој душек е најцврстиот во фамилијата Дормео. Се издвојува по својата исклучителна цврстина а во исто време има мека и нежна навлака. Анатомскиот душек Алое Вера е совршен за сите кои сакат поцврст душек и сакаат да го одморат својот уморен ‘рбет.

Овој душек е направен од цврста Екоцел® пена која е мелем за болен ‘рбет, зглобови и колкови. Доколку спиете на овој душек нема да се разбудите со болки во зглобовите и ќе се чувствувате одморено и полни со енергија.

Природна Алое Вера – за релаксирачки сон

Навлаката на душекот има Алое Вера која ќе ја разгали вашата кожа и сетила. Има одлични придобивки за вашето здравје

 • го зајакнува имунитетот,
 • има анти-бактериски и анти-вирусни карактеристики,
 • смирува и релаксира.

Забелешка: Навлаката не се вади.

Поставувањето е брзо и едноставно

Вашиот нов душек ќе приситгне на вашиот праг како компресиран и вакумирано- запечатена ролна која е заштитена во пакет – завиткан во два слоја пластика. Сите наши душеци се компресирани и вакуумски запечатени благодарејќи на нашиот еколошки процес на праќање пратки и заштита за време на праќањето.

 • 1
  Unpacking Mattress - Step 1

  Надворешната торба да се исече внимателно со ножици со цел да не се пробие пластичната торба внатре во душекот. Да не се користи нож.

 • 2
  Unpacking Mattress - Step 2

  Да се отвори завитканиот душек врз вашиот кревет. Внимателно да се исече пластичната торба покрај рабовите и да се отстрани пластичната торба.

 • 3
  Unpacking Mattress - Step 3

  Дозволете да поминат 6 часа за вашиот душек да се рашири целосно.

Трајноста на душекот зависи и од подлогата

Користете дрвени летвички како подлога за душекот. На овој начин ќе му го продложите животниот век на душекот.

Технички карактеристики
Анти-бактериски третман Да
Висина 18 см
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Материјал Ecocell®, Мемори пена
Мемори пена Да
Цврстина Многу тврд

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star