КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Сонот е неопходен за бебе кое расте, а вие сигурно сакате вашето дете да го има најдобриот душек. Dormeo Baby Душекот V2 ја нуди цврстината и поддршката која ја препорачуваат докторите, со јадро од Ecocell® пена која се прилагодува на телото. Водоотпорен е, со навлака која се вади и се пере и заедно со антибактерискиот CleanEffect® третман ќе остане свеж и без несакани мириси.

Baby Детски душек
8.990,00 ден.
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Сонот е неопходен за бебе кое расте, а вие сигурно сакате вашето дете да го има најдобриот душек. Dormeo Baby Душекот V2 ја нуди цврстината и поддршката која ја препорачуваат докторите, со јадро од Ecocell® пена која се прилагодува на телото. Водоотпорен е, со навлака која се вади и се пере и заедно со антибактерискиот CleanEffect® третман ќе остане свеж и без несакани мириси.

Дознајте повеќе
Детали за производот
 • ПРОИЗВЕДЕН ВО ЕУ

  Душекот е изработен и произведен во ЕУ. Ова значи дека ги поседува сите високо квалитетни стандарди на ЕУ и на брендот Dormeo

 • УДОБЕН И МИРЕН СОН

  Сонот е нопходен за здрав раст и развој

 • 6 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА

  Душекот има 6 години гаранција. Тоа се 2.190 утра во кои ќе се разбудите наспани и подготвени да го зграпчите денот.

Подобар сон за поздраво и посреќно бебе

Сонот е нопходен за здрав раст и развој и никогаш повеќе отколку за бебе или мало дете, токму затоа, кога купувате душек за вашето дете го сакате најдоброто. Dormeo се експерти за спиењето и знаат како да овозможат квалитетен сон за сите, без разлика дали се големи или мали. Со повеќегодишно искуство, знаеме да го дизајнираме совршениот душек, со високи стандарди и најдобрите материјали.

Дали знаевте?

Доказите покажуваат дека недостатокот на сон му штети на имунитетот: Истражувањата покажуваат 70% намалување на природните имунолошки клетки по само четири до пет часа. Како резултат на тоа, вие не сте во можност да се заштитите толку ефикасно од заразните вируси, како корона. За среќа, овој недостаток може да се надополни штом се наспиете (седум до девет часа).

Зошто цврст душек е најдобар за бебето

Додека помекиот душек можеби изгледа како правилното решение за бебе, цврстата површина за спиење, всушност, е многу подобра за најмалите. Американскиот центар за контрола и превенција на болести открил дека главната причина за смрт кај бебињата во САД е синдромот на ненадејна смрт, често предизвикан од задушување поради премногу мека површина за спиење.

 • Dormeo Baby Mattress V2
 • Dormeo Baby Mattress V2

Ecocell® пена за цврста, флексибилна удобност

Срцето на душекот е направен од слој од 10см Ecocell® пена, со флексибилна 3D структура со ќелии кои се прилагодуваат на телото на вашето дете и обезбедува цврста поддршка за да можат удобно да спие. Уникатниот дизајн овозможува одличен проток на воздухот со цел душекот да биде сув и хигиенски, обезбедувајќи поздрава околина за спиење како и поддршка.

Воодотпорна навлака која се пере

Бебешкиот душек треба да биде отпорен на незгодите кои природно се случуваат, токму поради ова, Dormeo Baby Бебешкиот душек има навлака која се вади и се пере. Таа е направена од вискоза, материјал кој помага да се отстрани влагата и го одржува вашето бебе суво и удобно додека спие. Внатрешната страна на наваката е пластифицирана, што ја прави водоотпорна и воедно го штити јадрото на душекот. Употребата на CleanEffect® третманот против бактерии и прашински грини додава сигурност и го одржува душекот свеж и без мириси.

Dormeo Baby Mattress V2

Изработен според највисоките стандарди, во две димензии и бои

Бебешкиот душек е изработен според ЕУ стандардите за бебешки креветчиња  EN 16890:2017. Душекот е достапен во две димензии, 60x120см и 70x140см, во розева и сина боја.

Технички карактеристики
Дормео линија Grow
Дормео програма за деца
Материјал Ecocell®
Навлака која се пере Да

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star