КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video

Уживајте во поквалитетен сон со душек со 3 посебни зони кои ќе ви понудат оптимална поддршка за правилна поставеност на ‘рбетот. Јадрото од Ecocell® пена нуди персонализирана удобност, додека влакната од бамбус во навлаката која се пере ја регулираат температурата, ја впиваат влагата и нудат поздрава средина за спиење.

Bamboo Душек со 3 зони
29.990,00 ден.
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Уживајте во поквалитетен сон со душек со 3 посебни зони кои ќе ви понудат оптимална поддршка за правилна поставеност на ‘рбетот. Јадрото од Ecocell® пена нуди персонализирана удобност, додека влакната од бамбус во навлаката која се пере ја регулираат температурата, ја впиваат влагата и нудат поздрава средина за спиење.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Време е за нов душек?

Со цел да бидете сигурни дека ги поминувате вашите ноќи во чиста, безбедна средина, треба да го менувате вашиот душек на секои 6 до 8 години. Време е да го освежите вашиот кревет и да изберете душек кој нуди максимална удобност, за поздрав, посреќен грб, со најдобрите технологии и традиционална материјали, во форма на Dormeo Bamboo Душекот со 3 зони.

Природните чуда на бамбусот

Бамбусот брзо расте и е материјал со разновидна употреба, кој се користи илјадници години. Одржлив е, целосно природен, разградлив, антилаергиски а сега, достапен во меки, високо впивливи вискозни влакна кои можат природно да ја регулираат температурата и да ја впиваат влагата. Кога се користи во навлаката на душекот, бамбусот нуди природно постудена, посува, поздрава и поудобна средина за спиење,за долги ноќи непрекинат сон.

3 зони на прилагодлива Ecocell® поддршка

Јадрото на душекот е е 16см Ecocell® пена, со флексибилна, 3D клеточна структура која се прилагодува на телото и обезбедува цврста поддршка и удобност која му е потребна на ‘рбетот да биде без болки. Дизајнот со 3 зони на горниот дел на јадрото нуди различни нивоа на поддршка за да главата и вратот, колковите и стапалата. Заедно, уникатниот дизајн обезбедува одличен проток на воздух и терморегулација, со цел вашиот кревет да остане сув и хигиенски.

Хигиена за побезбедна средина за спиење

Поминуваме голем дел од времето во кревет, затоа, хигиената е важна. Токму затоа, дното и страните на навлаката која се вади и се пере, се изработени од мрежест материјал со AirX System®, кој дише и обезбедува постојан проток на воздух. Исто така, душекот е зајакнат и со CleanEffect® третман против бактерии, микроби и прашински грини, што може значително да ја намали појавата на непријатна миризба и да помогне против алергии и чувствителна кожа.

Дел од колекција која расте

Овој душек е дел од новата Bamboo колекција на Dormeo, која е составена од над-душек, перници, јорган, постелнина и пешкири, кои ќе ги понудат сите неверојатни карактеристики на овој целосно природен материјал и ќе создадат идеален дом за вас и вашите сакани.

Технички карактеристики
Висина 16 см
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Материјал antibacterial treatment, Ecocell®
Цврстина Средно тврд

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star