КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Dormeo Bianca 3+1 над-душекот е совршено решение доколку сакате да го претворите вашиот душек или софата во дневната соба, во поудобна површина за спиење. Исто така, ќе ви се најде и за гости. Јадрото на над-душекот е направен од 3см. Ecocell® пена и 1см. дополнителна високоеластична полиуретанска пена (мемори пена).

Bianca Над-душек
7.380,00 ден.
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Dormeo Bianca 3+1 над-душекот е совршено решение доколку сакате да го претворите вашиот душек или софата во дневната соба, во поудобна површина за спиење. Исто така, ќе ви се најде и за гости. Јадрото на над-душекот е направен од 3см. Ecocell® пена и 1см. дополнителна високоеластична полиуретанска пена (мемори пена).

Дознајте повеќе
Детали за производот

Dormeo Bianca 3+1 над-душекот е совршено решение доколку сакате да го претворите вашиот душек или софата во дневната соба во поудобна површина за спиење. Исто така, ќе ви се најде и за гости. 

Материјал и дизајн

Јадрото на над-душекот е направен од 3см. Ecocell® пена и 1 см дополнителна високоеластична полиуретанска пена (мемори пена).

Јадрото е направен од 3см Ecocell® пена, висококвалитетна пена, дизајнирана за неверојатна удобност во спиењето. Ecocell® пената е трајно еластична со тродимензионална клеточна структура и овозможува циркулација на воздухот и нуди точки на прилагодливост. Цврст е, што значи постојано ја задржува формата. Еластичноста на Ecocell® пената овозможува да се прилагоди на обликот на вашето тело.

Има 1см високоеластична полиуретанска пена (мемори пена) над јадрото  Совршено се прилагодува на обликот на телото и овозможува персонализирана површина за спиење.

Страните на над-душекот имаат AirX System, кој овозможува оптимална циркулација на воздухот низ над-душекот и свежа и сува подлога за спиење.

Горниот дел на навлаката на над-душекот е третирана со CleanEffect кој има антибактериско и својства против прашински грини за максимална хигиена и свежина.

Долниот дел на навлаката е има точки кои спречуваат лизгање и овозможуваат над-душекот да биде фиксиран на место.

Како додаток на горенаведените работи, над-душекот е одличен избор за да ја зголемите удобноста на секој душек (но не е соодветен за стари душеци или душеци со нерамна површина).

Одговара на:

  • Лица кои спијат на софа или други неудобни површини за спиење.
  • Лица кои живаат во мали станови и кои им е потребно решение за гости.
  • Лица кои бараат едноставно решение за спиење додека патуваат.
  • Студенти кои живеат во студентски домови.
  • Лица кои вежбаат дома.
Дополнителни информации

Состав на материјалот:

Навлака:

  • Горен материјал: 100% полиестеер,
  • Страничен материјал: 100% полиестер (AirX System),
  • Долен материјал: 100% полиестер со точки кои спречуваат лизгање;

Јадро: 1см високоеластична полиуретанска пена (мемори пена), 3см Ecocell® пена

Технички карактеристики
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star