КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video

Овозможете му на креветот да изгледа најдобро и спијте во удобност со Dormeo Black Diamond Чаршафот. Ластикот на сите четири агли ќе обезбеди тој да остане на место и ќе спречи собирање. Изработ ен од 100% памук, за чувство на мекост. Достапен во 6 димензии и 2 бои.

Black Diamond Чаршаф
1.290,00 ден.
Club5*: 990,00 ден.
Stock: 1
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Овозможете му на креветот да изгледа најдобро и спијте во удобност со Dormeo Black Diamond Чаршафот. Ластикот на сите четири агли ќе обезбеди тој да остане на место и ќе спречи собирање. Изработ ен од 100% памук, за чувство на мекост. Достапен во 6 димензии и 2 бои.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Дизајниран за одличен изглед на креветот

Dormeo Black Diamond Чаршафот со ластик е специјално дизајниран да одговара совршено на вашиот душек и да остане секогаш на место. Нема повеќе соврашни чаршафи и бесони ноќи предизвикани од нив. Наместо тоа, уживајте во мазна, свежа удобност.

Цврсто стои на душекот

Нема повеќе мачење со обичните чаршафи кои се растураат и на кои им е потребно секојдневно одржување. Силниот ластик кој се користи на сите четири агли, ќе го задржат чаршафот на место, додека не решите да го промените. Штеди врем, изгледа одлично и е удобен за спиење.

Изработен од 100% памук

Памукот е мек и цврст, дише и апсорбира, што го прави да биде идеален материјал за користење во допир со кожата, идеален материјал за долна облека и постелнина. Памукот исто така е одличен проводник на топлина и со тоа ве одржува топли во зима а ладни во лето.

Лесен за одржување

Памукот лесно се одржува и се пере во машина. Бојата останува иста со години, додека перењето го омекнува материјалот уште повеќе.

Две бои, шест димензии

Чаршафот со ластик е достапен во две класични бои кои ја надополнуваат спалната соба, сива и песочно кафева. Може да се користи на сите душеци со дебелина до 30см и е достапен во шест димензии: 90X200; 120X200; 140x200, 160x200; 180x200; 200x200.

Дел од нашата нова, ексклузивна линија

Овој чаршаф е дел од новата од новата Black Diamond линија на Dormeo, за да можете да го надополните изгледот со јорган, прекривка, постелнина, декоративна перница, пешкир, ламба на допир и многу повеќе, носејќи ново ниво на стил и удобност во домот.

Технички карактеристики
Дормео програма дневна соба
Достапни бои sand, сива
Материјал 100% cotton
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star