КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video

Обезбедете и на вашата спална нов изглед оваа пролет, со оваа постелнина од ексклузивната Black Diamond колекција. Висококвалитетна навлака за перница и за јорган изработени од целосно природен памук и луксузно сатенско ткаење, за мек и свиленкаст изглед и максимална удобност. 4во1 стил со цветен дизајн на едната страна и суптилни триаголници на другата страна. Достапна во 2 бои, сива и розова.

Black Diamond SS Постелнина
4.490,00 ден.
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Обезбедете и на вашата спална нов изглед оваа пролет, со оваа постелнина од ексклузивната Black Diamond колекција. Висококвалитетна навлака за перница и за јорган изработени од целосно природен памук и луксузно сатенско ткаење, за мек и свиленкаст изглед и максимална удобност. 4во1 стил со цветен дизајн на едната страна и суптилни триаголници на другата страна. Достапна во 2 бои, сива и розова.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Пролетен изглед во спалната соба

Вашата спална соба е последното нешто што го гледате навечер и првото наутро, затоа, важно е да си создадете место кои ќе ви помогне да се опуштите и да заспиете, а потоа да се разбудите освежени и полно со енергија. Свежината на пролетта донесете ја во спалната соба со најновата Black Diamond постелнина, со навлаки за јорган и перница кои ќе ја претворат спалната соба во оаза на мирот.

Целосно природен памук, со луксузноста на сатенот

Памукот долги години е ценет поради својата мекост, цврстина и удобност, што го прави идеален материјал за постелнина и облека. Тој е природно антиалергиски и отпорен на електрицитет, па затоа, одличен е за сите кои имаат проблеми со алергии или чувствителна кожа, додека одличната впивливост и карактеристиките на спроводливост на топлина, ќе ја одржат вашата средина за спиење сува и свежа во текот на ноќта. Black Diamond Постелнината е изработена со сатенско ткаење, за нежност во која ќе уживате.

 4-во-1 стил за ваш сопствен стил

Секоја навлака за јорган и перница е двострана, овозможувајќи ви 4 различни изгледи со една постелнина. Брзо и лесно променете го изгледот на вашата спална соба, со едната страна со дизајн со цвеќиња а другата страна, со модерен изглед со суптилни триаголници. Постелнината е достапна во две бои за да ја надополни секоја спална соба, богата сива или нежна розова, со мерцијализиран финиш кој ќе ја одржи бојат подолго. Комбинирајте ги страните за да создадете дизајн во кој ќе се заљубите.

Практични детали за квалитетен финиш

Долгогодишното искуство на Dormeo  создава висококвалитетна постелнина со детали кои ќе ја направат постелнината лесна за користење и таа ќе продолжи да изгледа убаво. Навлаката за перница се затвора со копчиња, додека навлаката за перница има дел кој спречува перница да се излизга.

Лесна за одржување и дел од ексклузивна колекција

Оваа постелнина целосно се пере на 40° за лесно одржување и долги години употреба. Достапна во 2 димензии, 140x200 см и 200x200 см. Дел од ексклузивната Black Diamond колекција на луксузна постелнина и додатоци за спалната соба.

Технички карактеристики
Bed Size Double Bed
Дормео програма дневна соба
Достапни бои dusty pink, rich grey
Материјал памучен сатен
Се пере во машина 40°C

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star