КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Уживајте во квалитетен сон со нашиот најнов над-душек за вашиот душек, софа или под. Слој од 4см Ecocell пена која се обликува на линиите на телото, додека навлаката содржи 1см графен мемори пена за уште поголема удобност. AirX системот го одржува над-душекот свеж и сув, додека CleanEffect третманот штити од бактерии и мириси.

Black Diamond Над-душек 4+1
7.990,00 ден.
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Уживајте во квалитетен сон со нашиот најнов над-душек за вашиот душек, софа или под. Слој од 4см Ecocell пена која се обликува на линиите на телото, додека навлаката содржи 1см графен мемори пена за уште поголема удобност. AirX системот го одржува над-душекот свеж и сув, додека CleanEffect третманот штити од бактерии и мириси.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Најновата технологија за спиење

Dormeo има искуство од две децении во истражување, дизајнирање и произведување на производи со највисок квалитет кои ќе ви го овозможат најдобриот сон. Нашата најнова иновација е дел од ексклузивната Black Diamond линија, над-душек кој ќе го претвори вашиот душек во поудобен кревет со поголема поддршка, со сите предности на нашите најнови достигнувања.

Четири начини до удобност, свежина и одмор

Над-душекот комбинира 4 од нашите иновации во спиењето за да донесе максимална удобност на секоја површина.

  • Јадрото на душекот е 4см Ecocell® пена, со флексибилна 3D клеточна структура која се прилагодува на телото и обезбедува цврста поддршка и удобност која му е потребна на ‘рбетот за да биде без болки. Уникатниот дизајн овозможува одличен проток на воздух со цел вашиот кревет да остане сув и хигиенски и да имате здрава околина за спиење.
  • Слој од 1см од нашата нова графен мемори пена, изработена од еден слој листови од графен, кој обезбедува уште поголема прилагодлива поддршка. Создава површина која дише и ќе ја отстрани топлината и ќе спречи создавање електрицитет.
  • Над-душекот е обвиткан со материјал со AirX System за постојан проток на воздух и посвежа околина за спиење, во текот на цела година.
  • Над-душекот на крај е третиран со CleanEffect третман, што спречува иритации со елиминирање на бактериите, прашинските грини и мириси.

Три зони за цело тело

Специјална перфорација се користи во јадрото на над-душекот за да обезбеди три зони на прилагодлива удобност, за главата и вратот, колковите и стапалата. Ова помага во опуштање на ‘рбетот додека спиете, за да се разбудите освежени и со помалку болки во грбот.

Дополнителен кревет каде што ви е потребен

Над-душекот може да се користи за да ја трансформирате софата, можете да го ставите на подот за потребната удобност во домот или додека патувате. Лесен е и лесно се преместува, овој над-душек е идеален секаде каде што ви е потребно спиење.

Модерен дизајн во 9 димензии

Над-душекот има привлечен футуристички дизајн и е достапен во девет димензии: 80X190; 80x200; 90x190; 90x200; 120x200; 140x200; 160x200; 180x200; 200x200. Дел е од новата Black Diamond линија на Dormeo, за да можете да го надополните изгледот со јорган, прекривка, постелнина, декоративна перница, пешкир, ламба на допир и многу повеќе, носејќи ново ниво на стил и удобност во домот.

 

Технички карактеристики
Јадро Ecocell foam
Анти-бактериски третман Да
Висина 5 см
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Зони на јадро 3
Материјал Ecocell®
Мемори пена Да
Навлака 280gsm 100% Pes Knit Fabric Sanitized Th27-24 and Sanitized Pm+1cm Graphene
Навлака која се пере Да

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star