КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Dormeo Хоо-Хоо Бувчињата со чувства се 3во1 подарок за секого, мал или возрасен, кој не се плаши да ги прифати своите чувства. Секој був може да се користи како прекрасна мека играчка или перница и заедно со мекото ќебе, секогаш ќе бидете подготвени за гушкање, спиење или игра, каде и да сте. Изберете една од шестте чувства и дизајни за уживање.

Бувчиња со чувства II
1.290,00 ден.
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Dormeo Хоо-Хоо Бувчињата со чувства се 3во1 подарок за секого, мал или возрасен, кој не се плаши да ги прифати своите чувства. Секој був може да се користи како прекрасна мека играчка или перница и заедно со мекото ќебе, секогаш ќе бидете подготвени за гушкање, спиење или игра, каде и да сте. Изберете една од шестте чувства и дизајни за уживање.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Бувче со кое ќе ги споделите вашите чувства

Секое паметно бувче знае дека разбирањето на чувствата и чувствата на тие околу нас е основа за здрава врска и посреќен и поуспешен жувот. Сега, вашите сакани можат да ги разберат и прифатат чувствата со најновото дополнување на колекцијата Dormeo Бувчињата со чувства 3 во 1, играчка, ќебе и перница, за удобност и забава каде и да сте.

Погледнете ги останатите Бувчиња со чувства

Dormeo Emotion Owl II Dormeo Emotion Owl II Dormeo Emotion Owl II Dormeo Emotion Owl II Dormeo Emotion Owl II Dormeo Emotion Owl II

Три практични намени во едно забавно пакување

Секое Бувче со чувства има 3во1 намени, кои го прават идеален подарок и другарча за патување.

 • Бувчето е прекрасна играчка и другарче.
 • Може да се користи како перница, за спиење или за дополнителна удобноста кога ви е потреба, во автомобил или на пикник.
 • Меко ќебе кое го комплетира сетот. Одличен за држење и ќе ве топли. Идеален е за попладневни дремки или каде и да ви е потребна удобноста од дома.
Dormeo Emotion Owl II

Учиме за чувствата со пријател

ако што децата учат за светот, тие треба да ги разберат и чувствата и како успешно да се справат со нив. Dormeo Бувчињата со чувства им помагаат да го истражат светот и да се чувствуваат безбедно, на забавен начин. 

Што значи да бидеш задоволен или срамежлив, како се чувствуваме кога ќе запознаеме ново другарче или кога ќе сретнеме некој што го сакаме? Што нѐ опушта и што не плаши? Дознајте заедно и растете самоуверени, со љубов и сигурност.

 • Dormeo Emotion Owl II

  GOODY - COO

  Goody-Coo бувчето знае дека светот понекогаш може да направи да не се чувствуваме најдобро. Но, вашата сила лежи во самите себе, во својот внатрешен свет. Можеште да направите милион работи за да се почувствувате подобро и тоа што се случува внатре, има влијание на тоа што се случува надвор.

  Goody-Coo ќе ве научи дека тајната во тоа да се чувствувате добро лежи во самите себе.

 • Dormeo Emotion Owl II

  BLUSHY - HOO

  Blushy-Hoo е бувче кое често е срамежливо и тивко. Понекогаш се чувствува неудобно во нови ситуации и со нови луѓе и разбира колку е тешко понекогаш да покажеш каков си навистина.

  Blushy-Hoo ќе ви помогне да се опуштите во друштвото на други луѓе и ќе ви покаже да можете да бидете срамежливи но, во исто време и да сјаете како најсјаната ѕвезда на небото..

Без разлика дали сте задоволни или срамежливи, сите чувства се во ред

Dormeo Бувчињата со чувства веќе се достапни во прекрасни, шарени дизајни кои покажуваат како е да си среќен, исплашен, палав или тажен.

Овие две нови бувчиња, зелено кое се чувствува задоволно и бело кое се чувствува срамежливо, ќе ви помогнат да ги прифатите вашите чувства и да имате поопуштен и балансиран живот.Dormeo Emotion Owl II

Многуте предности на емоционалното здравје

Истражувањата покажуваат дека емоционалното здравје може да помогне во водење на посреќен и поисполнет живот. Луѓето кои се справуваат со чувствата имаат:

 • Dormeo Emotion Owl II

  Посреќни и постабилни врски.

 • Dormeo Emotion Owl II

  Висока самодоверба и попозитивни чувства за себе и општо за светот.

 • Dormeo Emotion Owl II

  Поуспешни резултати на училиште и на работа.

 • Dormeo Emotion Owl II

  Помалку проблеми со однесувањето. Подобро внимание и фокус.

Идеална димензија и лесни за одржување

Ќебето е со димензија 130х180 см, а секое бувче е околу 33 см високо. И ќебето и бувчето може да се перат во машина на 30°C, да бидат свежи и прекрасни по долги години поминати во вашата прегратка. Бувчињата се полнети со Wellsleep® напредни микровлакна.

Кажете ЗДРАВО на Dormeo Бувчињата со чувства Мини

Запознајте ги Мини Бувчињата со чувства кои се достапни во истите варијанти како и нивните поголеми другарчиња.

Погледнете ги Мини Бувчињата со чувства

 • Dormeo Emotion Owl II

   

 • Dormeo Emotion Owl II

   

Технички карактеристики
Дормео програма дневна соба

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star