КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Comfort Deluxe Душек и Над-душек

Во моментот нема залиха
Photo
Video
Comfort deluxe е антиалергенски душек со висина од 16см. Душекот е со Ecocell® пена за поголема цврстина и поддршка за телото. Горната навлака се вади и се пере. Душекот може да се надгради со Comfort Deluxe Над-душекот од 3см мемори пена, кој ќе му даде дополнителна удобност и висина. Над-душекот е вклучен во пакувањето. 60 дена тест период и 15 години гаранција. Произведен во ЕУ.
Comfort Deluxe Душек и Над-душек
Од 25.990,00 ден. До
Цена на рати: 10 x 2599 ден
Известете ме кога повторно ќе биде достапен!

Известете ме кога повторно ќе биде достапен!

Внесете ја вашата е-маил адреса и ние ќе ве известиме кога производот ќе биде повторно достапен.

* Задолжителни полиња

 • Внесете ја вашата е-маил адреса

Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо
Comfort deluxe е антиалергенски душек со висина од 16см. Душекот е со Ecocell® пена за поголема цврстина и поддршка за телото. Горната навлака се вади и се пере. Душекот може да се надгради со Comfort Deluxe Над-душекот од 3см мемори пена, кој ќе му даде дополнителна удобност и висина. Над-душекот е вклучен во пакувањето. 60 дена тест период и 15 години гаранција. Произведен во ЕУ.
Дознајте повеќе
Детали за производот
 • 60-дена ТЕСТ период

  Бидете 110% сигурни! Тестирајте и сонувате 60 дена - во удобноста на вашиот дом. Доколку не сте задоволни, ќе ви ги вратиме парите.

 • 15 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА

  Ние веруваме во квалитетот на овој душек, затоа ви нудиме 15 години гаранција. Тоа се 5.470 денови, за вас, да се будите одморени.

 • НАРАЧАЈТЕ И ПОДИГНЕТЕ

  Купувајте на интернет со истите цени и понуди како и во продавница. Направете ја вашата нарачка и при телефонската потврда ќе се договорите со нашите агенти за подигнувањето.

Удобен душек кој можете да го прилагодите

 • Цврст душек кој нуди поддршка. Лицата кои спијат на грб и стомак ќе го обожаваат.
 • Прилагодете го душекот со додавање на 3см мемори пена со Comfort Deluxe Над-душекот
 • With this you gain additional layer of comfort and height
 • Вкупа висина: 16 см
 • Над-душекот од 3 см мемори пена е вклучен во пакувањето
 • Душекот има навлака која има антибактериски и антиалергенски карактеристики, соодветна за лица кои имаат проблеми со алергии или астма.
 • Навлака која се вади и се пере
 • 60 ноќи тест период и 15 години гаранција.
 • Пакување: Вакумски спакуван и испорачан до вашата врата
 • Можност за плаќање на рати
 • Произведен во ЕУ

Погледнете внатре

висина
16+3 см

Dormeo Comfort Deluxe Mattress Topper BOM
 1. ecocell_foam

  16 см јадро од Ecocell® пена

  Премиум пена која се прилагодува на телото и обезбедува проток на воздух, неверојатна удобност и поддршка

 2. ecocell_foam

  Вклучен над-душек од мемори пена

  Би нуди дополнителна поддршка и висина

 3. antibacterial

  Навлака со CleanEffect® заштита

  Овој третман го штити душекот од бактерии и прашински грини. Овозможува душекот да остане свеж и без мириси.

 4. 4 рачки

  За лесно ракување и преместување.

 5. 3D_airmash

  Патент

  Горен дел на навлаката кој се вади и се пере.

Застанете наДопрете на   за повеќе детали.

Јадро од Ecocell® пена кој обезбедува проветреност

Ecocell® е квалитетна пена од новата генерација која обезбедува неверојатна удобност за спиење и ефикасна циркулација на воздухот. Ecocell® пената овозможува душекот редовно да се проветрува и да исчезне влагата без вие воопшто да ја забележите.

Овој цврст душек ќе му ја даде потребната поддршка на вашиот 'рбет.

Вака можете да го надградите вашиот душек

Comfort deluxe душекот не е обичен душек. Може да се надгради со Comfort deluxe над-душекот од мемори пена ќе му обезбеди на вашиот душек и на вас дополнителна поддршка и висина

Можете да го додадете синиот над-душек од мемори пена, кој е вклучен во пакувањето, врз душекот и да го скриете со помош на навлаката на душекот. Ова е можно, бидејќи не добивате само над-душек туку и проширувач. Проширувачот е додаток со патенти од двете страни за да можете да го додадете на оригиналната навлака на душекот.

Мемори пената совршено се обликува на вашето тело и ви обезбеува удобност и поддршка без создавање притисок.

 • Dormeo Comfort Deluxe Mattress Topper BOM
 • Dormeo Comfort Deluxe Mattress Topper BOM
 • Dormeo Comfort Deluxe Mattress Topper BOM

Од 16 см до 19 см за неколку секунди

Со додавање на над-душекот во навлаката вие ќе:

 • добиете дополнителна удобност,
 • добиете дополнителна висина,
 • избегнете несакано движење на над-душекот.

Антибактериска и антиалергиска навлака

Горната навлака на Comfort deluxe душекот е збогатена со CleanEffect®. Овој третман го штити душекот од бактерии и прашински грини. Ви овозможува тој да остане свеж и без мириси, подолго време.

Горниот дел на навлаката целосно се вади. Па затоа, нема потреба да ја перете целата навлака, само извадете го горниот дел и исперете го.

Рачки за лесен транспорт

Comfort deluxe душекот е опремен со 4 рачки кои се наоѓаат на долните страни на душекот.

Душекот има 15 години гаранција и 60 ноќи тест период.

Поставувањето е брзо и едноставно

Вашиот нов душек ќе пристигне на вашата врата вакумски спакуван во ролна, која е заштитена во кутија при транспорт. Сите наши душеци се вакумски спакувани за полесен транспорт.

 • Silver_Plus_Topper_4+1

  Внимателно исечете ја надворешната фќеса со ножици, без да ја продупчите внатрешната ќеса.

 • Silver_Plus_Topper_4+1

  Одвиткајте го вакумски спакуваниот душек на креветот. Внимателно исечете ја втората ќеса покрај рабовите и извадете ја.

 • Silver_Plus_Topper_4+1

  Оставете го душекот околу 6 часа за да се оформи.

Векот на траење на душекот може да се продолжи со користење на квалитетни летвички

Користете го душекот на дрвени летвички со соодветна димензија за душекот. На овој начин, ќе обезбедите оптимален проток на воздух и балансирање на тежината. Проверете ја нашата понуда на летвички тука.

Технички карактеристики
Јадро Душек: 100 % полиуретанска пена (Ecocell®); Над-душек: 100% високоеластична пена (мемори пена)
Анти-бактериски третман Да
Висина 19 см
Двојно јадро Да
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Материјал antibacterial treatment, Ecocell®, Мемори пена
Мемори пена Да
Навлака Душек: Горна страна: 99% полиестер, 1% еластин; Странично: 100 % полиестер; Долна страна: 100 % полипропилен; Над-душек: 100% полиестер
Навлака која се пере Да

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star