КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Dream 2во1 Перница со разладувачки ефект

Photo
Video
-39%

Уживајте со оваа перница за сите сезони, со 2во1 разладувачки ефект. Едната страна има Air Effect слој со разладувачка мемори пена и гелни топчиња чија цел е да спречат да се задржи топлината и TENCEL™ Lyocell влакна во навлаката за да бидете суви додека спиете. Страната за сите сезони има памучна навлака со CleanEffect® Lite третман и Wellsleep® микровлакна кои даваат прилагодлива поддршка.

Dream 2во1 Перница со разладувачки ефект

Редовна цена: 2.790,00 ден.


Специјална цена: 1.690,00 ден.

Stock: 2
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Уживајте со оваа перница за сите сезони, со 2во1 разладувачки ефект. Едната страна има Air Effect слој со разладувачка мемори пена и гелни топчиња чија цел е да спречат да се задржи топлината и TENCEL™ Lyocell влакна во навлаката за да бидете суви додека спиете. Страната за сите сезони има памучна навлака со CleanEffect® Lite третман и Wellsleep® микровлакна кои даваат прилагодлива поддршка.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Нема повеќе превртување навечер

Дали вие или вашиот партнер често се превртувате во кревет, жешко ви е и се потите? Ние во Dormeo знаеме дека е многу важно да созададете чиста и удобна средина, за да го одржите телото на вистинската температура, со цел да имате квалитетен, мирен и обновувачки сон, без прегревање и потење. Затоа, ја создадовме новата 2-во-1 Перница со разладувачки ефект, зајакната со специјални карактеристики за да имате подлабок и поудобен сон.

Dormeo Dream 2in1 Cooling Pillow Classic

Застанете наДопрете на   за повеќе детали.

 1. Плетената навлака на разладувачката страна има модерен дизајн со балончиња за зголемен проток на воздух и разладувачки ефект.

 2. 100% памучна навлака.

 3. Air effect разладувачка мемори пена.

 4. Персонализирајте ја вашата перница со прилагодување на висината и цврстината. Отворете го патентот и извадете од полнењето за пониска или помека перница.

Две страни за користење во текот на целата година

Dormeo® 2во1 Перница со разладувачки ефект за користење во текот на целата година во класична форма за уживање во текот на целата година.

 • Dormeo Dream 2in1 Cooling Pillow Classic

  Страна со разладувачки ефект

  Страната со разладувачки ефект користи слој со напредна Air Effect мемори пена, која содржи специјални гелни топчиња кои всушност ја привлекуваат топлината од вашето тело. Употребата на TENCEL™ Lyocell влакна во навлаката нуди свежина и удобност за овој неверојатен нов материјал, кој потекнува од одржливо дрво.

 • Dormeo Dream 2in1 Cooling Pillow Classic

  Страна за сите сезони

  Другата страна на перницата е традиционална, со дизајн за сите сезони која е совршена за цела година, со навлака со 100% памук, зајакната со CleanEffect® Lite третман, со заштита од бактерии и микроби за долготрајна свежина.

Јадро од WellSleep микровлакна за класична, прилагодлива поддршка

Јадрото на перницата е изработено од 100% Wellsleep® напредни микровлакна, нудејќи ја целата удобност и волумен, во форма која е практична и лесна за одржување. Овие влакна создаваат уникатна структура со илјадници воздушни џебови, давајќи ви неверојатна леснотија, проток на воздух и поддршка, со минимално впивање на влагата и отпорност на дамки и мириси. Едноставниот патент ви овозможува да додавате или да вадите од полнењето за да ја добиете цврстината и висината која ја посакувате.

Dormeo Dream 2in1 Cooling Pillow Classic

Соодветна за сите положби на спиење

Оваа перница е внимателно дизајнирана за сите положби на спиење, со цел да поттикна правилна поставенот на главата, вратот и 'рбетот и да ја намалите болката во грбот. Перницата има и патент за лесно да ја прилагодите висината.

 • Dormeo Dream 2in1 Cooling Pillow Classic

  Спиење на страна

 • Dormeo Dream 2in1 Cooling Pillow Classic

  Спиење на грб

 • Dormeo Dream 2in1 Cooling Pillow Classic

  Спиење на стомак

Лесна е за одржување

Кога разладувачкиот слој ќе се отстрани од перницата, таа може целосно да се испере на 40°C. Перницата има стандардна димензија од 50x70см, што значи дека таа е совршена за повеќето навлаки и е одличен додаток на вашата колекција квалитетна постелнина.

Dormeo Dream 2in1 Cooling Pillow Classic

Оваа перница совршено одговара со Dormeo Warm&Cool Над-душекот со мемори пена. Овие производи ви нудат можност да уживате во дополнителна свежина и удобност додека спиете.

Дознајте повеќе за над-душекот

Dormeo Dream 2in1 Cooling Pillow Classic
Технички карактеристики
Висина 18 см
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star