КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Освежете ја собата на вашето дете со оваа прекрасна нова перница која ги комбинира најдобрите материјали со свеж дизајн за подобар и поквалитетен сон. Полнета е со Wellsleep® напредни микровлакна кои се меки и дишат, со навлака од 100% памук за спречување иритации и алергии. Шармантен двостран дизајн за 2 изгледи од 1 перница.

Emotion owl Перница
1.490,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Освежете ја собата на вашето дете со оваа прекрасна нова перница која ги комбинира најдобрите материјали со свеж дизајн за подобар и поквалитетен сон. Полнета е со Wellsleep® напредни микровлакна кои се меки и дишат, со навлака од 100% памук за спречување иритации и алергии. Шармантен двостран дизајн за 2 изгледи од 1 перница.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Важноста на сонот за развојот

Ако сакате вашето дете да ужива во среќни, здрави и продуктивни денови, треба да му овозможите да го добие одморот кој му е потребен за закрепнување, раст и развој. Вистинската подлога за спиење, од душек до чаршаф, јорган и перница, може да овозможи идеална средина за спиење и уживање во цела ноќ непрекинат сон, без иритации и алергии.

Dormeo Emotion Owl Pillow

Dormeo е вистинскиот избор за поквалитетен сон

Секоја ноќ, вашето дете ја става својата глава на перницата, затоа е важно да изберете перница која е изработена од висококвалитетни материјали кои нема да ја иритираат кожата. Токму поради тоа, важно е да изберете перница од Dormeo, експертите за спиење, со искуство од 20 години во комбинирање на најдобрите материјали со најдобрите дизајни за изработување на спална соба која луѓето ќе ја обожаваат.

Dormeo Emotion Owl Pillow

Напредни материјали за удобност, поддршка и хигиена

Dormeo Emotion Owl Перницата е полнета со Wellsleep® напредни микровлакна кои имаат богат волумен, мекост налик на полнење од пердуви и чувство кое овозможува вистинска доза на поддршка за оптимална поставенот на ‘рбетот, важна за здрав развој и мирен сон. Уникатната структура на влакната нуди одлични термални карактеристики и одличен проток на воздух, минимално впивање на влага за отпорност на дамки и мувла. Навлаката е изработена од. 100% природен памук, кој дише, антиалергиски е и нежен кон кожата. За максимална хигиена, перницата се пере на 40°C и брзо се суши.

Dormeo Emotion Owl Pillow

Шармантен дизајн за поудобен дом

Перницата има шармантна навлака со двостран дизајн кој ќе помогне собата на вашето дете секогаш да биде свежа. Едната страна е бела, со Бувчињата со чувства и забавни мотиви за истражување.. Другата страна, достапна во виолетово-сина или жолта, со облачиња кои ќе ги инспирираат најмеките и најопуштени соништа. Комбинирајте ја со јорганот и добијте четири прекрасни изгледи од еден сет.

Dormeo Emotion Owl Pillow Dormeo Emotion Owl Pillow Dormeo Emotion Owl Pillow Dormeo Emotion Owl Pillow

Совршен избор за секое дете

Перницата е со димензија 40x60см и е соодветна за сите положби на спиење - на стомак, на грб и на страна. Комбинацијата од навлака од 100% целосен природен памук и полнење со Wellsleep® напредни микровлакна обезбедува одлични термални карактеристики, одлична проветреност и нежен допир кон кожата.

Dormeo Emotion Owl Pillow

Дел од нвата линија производи од Dormeo

Перницата е дел од Dormeo Emotion Owl линијата производи, која содржи сет од шармантни играчки и производи за удобна и весела детска соба.

Dormeo Emotion Owl Pillow
Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро 100% polyester (Wellsleep®)- 270g
Димензија 40x60cm
Дормео програма дневна соба
Навлака 100% cotton cover filling: 100% polyester (Wellsleep®)-120gsm Inner cover: 100% polypropylene
Се пере во машина 30°C

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star