КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Emotion Owl Детска маска за спиење

Photo
Video

Блокирањето на светлината помага да се опуштат активните умови и води до подлабок и поздрав сон. Помогнете му на вашето малечко да спие подобро каде и да е со оваа забавна маска за спиење која ќе ја обожаваат. Изработена со меки и нежни материјали, нема да ја иритира чувствителната кожа, а има весел дизајн со популарните Бувчиња со чувства семејство. Достапна во 4 бои.

Emotion Owl Детска маска за спиење
Од 390,00 ден. До
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Блокирањето на светлината помага да се опуштат активните умови и води до подлабок и поздрав сон. Помогнете му на вашето малечко да спие подобро каде и да е со оваа забавна маска за спиење која ќе ја обожаваат. Изработена со меки и нежни материјали, нема да ја иритира чувствителната кожа, а има весел дизајн со популарните Бувчиња со чувства семејство. Достапна во 4 бои.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подобро спиење со помалку одвлекувања на вниманието

Во идеален свет сите би можеле да си легнеме и да заспиеме во тивко, темно и удобно место, каде лесно ќе се опуштиме. Во реалноста, често треба да заспиеме во помалку идеални услови. Еден проблем е премногу светлина, која може да влијае дури и на затворени очи и да нè држи будни. Секако, проблемот е дури посериозен за малите деца, на кои им е потребен повеќе сон и често на најчудните места и во најнеобичните времиња. Токму поради тоа, Dormeo ја направи оваа маска за спиење, специјално за деца.

Dormeo Emotion Owl Sleeping Mask

Дизајн во кој ќе се заљубите вие и вашите деца

Маската за спиење има ексклузивен дизајн на кој се наоѓа бушавото лице на четири бувчиња од колекцијата Семејство, со уши, големи очи и мал, жолт клун. Маската е достапна во бела, жолта, розева и сина боја. Малите деца ќе ја обожаваат, додека родителите и бабите и дедовците, ќе уживаат во нивниот сладок изглед. 

Dormeo Emotion Owl Sleeping Mask

Меки материјали за слатки соништа

Маската за спиење се носи на нежната и чувствителна кожа на лицето. Токму поради тоа, Emotion Owl Маската за спиење е изработена од специјално избрани материјали, за да биде пријатна за носење. Страната која ги допира очите е изработена од ултра меки и нежни влакненца, за чувство на смирување кое нема да предизвика иритации. Маската стои на место благодарение на удобната еластичка прерамка. .

  • Dormeo Emotion Owl Sleeping Mask
  • Dormeo Emotion Owl Sleeping Mask
  • Dormeo Emotion Owl Sleeping Mask
  • Dormeo Emotion Owl Sleeping Mask

Многу практични употреби, дома и надвор

Иако маската е совршена за спиење навечер, добро е да имате една при рака за кога на вашето дете ќе му биде потребно малку мир и тишина за да се смири. Одлична е за патување, во автомобилот или на патување или кога детето треба да ја дели собата со некој кој сака да чита до доцна.

  • Dormeo Emotion Owl Sleeping Mask
  • Dormeo Emotion Owl Sleeping Mask
Технички карактеристики
Дормео линија Trends
Дормео програма дневна соба

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star