КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Essenso Чаршаф со ластик

100 100 1
SKU: 99-1000177753
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Вашиот кревет ќе изгледа најдобро а вие ќе спиете во удобност со Dormeo Essenso чаршафот со ластик. Изработен од 100% памук за меко чувство при допир со кожата. Еластичен е на сите четири ќошеви за да стои цврсто на вашиот душек. Достапен во 6 димензии и 4 бои: бела, сина, сива и виолетова.

Essenso Чаршаф со ластик
1.090,00 ден.
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Вашиот кревет ќе изгледа најдобро а вие ќе спиете во удобност со Dormeo Essenso чаршафот со ластик. Изработен од 100% памук за меко чувство при допир со кожата. Еластичен е на сите четири ќошеви за да стои цврсто на вашиот душек. Достапен во 6 димензии и 4 бои: бела, сина, сива и виолетова.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Изработен од 100% памук

Цврст, силен материјал кој впива и дише. Памукот е идеалниот материјал за користење. Тој е одличен проводник на топлина, не е алергенски и ве лади во лето и ве топли во зима.

Лесен за одржување

Памукот е лесен за одржување и се пере во машина. Бојата останува со години, додека перењето и употребата го прават материјалот помек и понежен кон кожата, со чувство на свежина.

Дизајниран за да направи креветот да изгледа одлично

Со овој чаршаф, повеќе нема местење на креветот секое утро. Dormeo Essenso Чаршафот е специјално дизајниран за да стои на место. Нема повеќе набори, собрани чаршафи и бессони ноќи.

Стои цврсто на место

Нема повеќе мачење со обични чаршафи кои постојано се изместуваат и за кои е потребно секојдневно местење. Цврстиот ластик во сите ќошеви на чаршафот прави тој да се држи цврсто на душекот во текот на целата ноќ. Штеди време и изгледа одлично..

Четири бои, шест димензии

Овој чаршаф со ластик е достапен во 4 класични бои: бела, сиина, сива и виолетова. Може да се користи на душек со висина до 30см и е достапен во 6 димензии: 90X200; 120X200; 140x200, 160x200; 180x200; 200x200.

Технички карактеристики
Дормео програма дневна соба
Достапни бои light grey, бела, светло виолетова, сина
Материјал 100% cotton
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи (1 рецензии)

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Gjylseren Dika

www.dormeo.com.mk

Preubavi essenso
Super izgledaat kako e cuvstvoto da se spie ne znam mnogu bi sakala da gi imam bela,svetla violetova i sina no mnogu skapi se♥️