КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Essentials Навлаки за перница

Photo
Video

Има нешто посебно во тоа да се одморите и релаксирате по напорниот ден, на пријатна перница со мека и нежна памучна навлака. Уживајте со овие 2 навлаки за перница изработени од 100% памук перкал, нежни, меки и лесни за одржување. Достапни во 5 бои за да одговараат на секоја спална соба. Можат да се перат машински на 60°C.

Essentials Навлаки за перница
490,00 ден.
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Има нешто посебно во тоа да се одморите и релаксирате по напорниот ден, на пријатна перница со мека и нежна памучна навлака. Уживајте со овие 2 навлаки за перница изработени од 100% памук перкал, нежни, меки и лесни за одржување. Достапни во 5 бои за да одговараат на секоја спална соба. Можат да се перат машински на 60°C.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Одморете ја вашата глава со нова, пријатна и удобна навлака за перница

Дали барате начин да го подобрите спиењето, за вас или вашето семејство? Не барајте повеќе. Ви ја претставуваме новата колекција на навлаки за перница со нежен и пријатен изглед, кој ќе одговара на секоја спална соба. Тие не само што ќе донесат нов изглед, имаат и многу практични и здравствени придобивки.

Додадете нежност на вашето лице и кожа додека спиете

Околу една третина од животот поминуваме во спиење. Поради тоа, особено оние со чувствителна кожа на лицето, важно е да имаат чиста издрава средина за спиење, за да се избегнат алергии, иритација, па дури и акни. Со текот на времето вашите стари навлаки за перници, како и другите постелнина, можат да акумулираат нечистотија, габи и бактерии кои можат да создадат бројни здравствени проблеми. Затоа треба редовно да ја миете постелнината и да ја менувате на неколку години.

100% памук перкал – со мек и пријатен завршеток

Новите Dormeo Essentials Навлаки за перница се изработени од 100% чисти памучни влакна со неверојатна мекост. За разлика од синтетичките ткаенини, памукот дозволува воздухот да циркулира, одржувајќи ве пријатни и удобни цела ноќ. Тој е природно антиалергиски. Памукот што се користи во овие навлаки за перници има перкал, што создава пријатно чувство и истовремено е долготраен и лесен за одржување.

Dormeo Essentials Pillow Case

Достапни во 5 класични бои

Сетот се состои од 2 навлаки за перници, со димензии 50x70 см. и 40x60 см. кои одговараат на сите високо квалитетни Dormeo перници. Достапни се во 5 класични бои: крем, сива, зелена, сина и розева. Можат да се перат во машина на 60 °C, брзо се сушат и се многу лесни и едноставни за поставување и вадење.

Dormeo Essentials Pillow Case Dormeo Essentials Pillow Case
Технички карактеристики
Дормео линија Essence
Дормео програма дневна соба

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star