КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-46%
Квалитетен јорган е неопходен за квалитетен сон. Овој јорган е полнет со природна волна Wellsleep® микровлакна кои дишат, со цел да ви овозможи чувство на мекост и топлина и да ве одржува сува. Навлаката од 100% памук додава на удобност. Јорганот се пере во машина и се достапен во две димензии, 140x200см и 200x200см.
Ethnic Јорган

Редовна цена: 3.690,00 ден.


Специјална цена: 1.990,00 ден.

Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо
Квалитетен јорган е неопходен за квалитетен сон. Овој јорган е полнет со природна волна Wellsleep® микровлакна кои дишат, со цел да ви овозможи чувство на мекост и топлина и да ве одржува сува. Навлаката од 100% памук додава на удобност. Јорганот се пере во машина и се достапен во две димензии, 140x200см и 200x200см.
Дознајте повеќе
Детали за производот

Мекост, топлина, удобност и лесностија

Сакате вашата спална соба да биде што е можно поудобна, да го имате мирниот сон кој ви е потребен за да уживате во денот. Спијте во мека, топла удобност, со овој висококвалитетен јорган/.

Dormeo Ethnic Duvet

Направете го креветот за секунда

Нема повеќе мачење со ќебиња и чаршафи. Лесно се средува, лесно се пере и брзо се суши, па вашата спална соба ќе изгледа совршено со минимален труд.

Dormeo Ethnic Duvet

Висококвалитетни материјали за најдобриот сон

Квалитетен јорган ќе ве одржува топли без да ве поти, дише и е изработен од природни, антиалергиски материјали. Овој јорган е полнет со комбинација од 50% волна и 50%Wellsleep® влакна, за максимална удобност.

  • Волната е природен, традиционален и одржлив материјал кој може да го изолира телото од студот и топлината, со што ви помага да одржувате постојана температура на телото, која е неопходна за длабок, здрав сон.
  • Wellsleep® микровлакната му даваат на јорганот чувство на мекост и луксузност, со дополнителен проток на воздух и волумен. Овој неверојатен материјал дава чувство како јорганот да е полнет со пердуви, а е многу полесен за одржување, со минимална апсорпција на влага и природна отпорност на дамки. Заедно, влакната создаваат воздушни џебови кои даваат екстра волумен.
  • Надворешноста на душекот е изработена од 100% природен памук, цврст, лесен за одржување, антиалергиски материјал кој е идеален за користење во допир со кожата, поради тоа неговата мекост и високата апсорпција на влага.

Сите три материјали заедно ви нудат максимална топлина, мекост и удобност и квалитетниот сон кој го заслужувате.

Dormeo Ethnic Duvet Dormeo Ethnic Duvet

Лесен за одржување

Експертите велат дека треба да го промените вашиот јорган на секои три години. Овој јорган, целосно се пере, брзо се суши, отпорен е на мувла и ќе остане свеќ и во добра состојба долги години. Благодарение на паметниот дизајн, полнењето ќе остане на месот и јорганот ќе биде мек, за многу ноќи мирен сон и поздрави, попродуктивни денови.

Направен за вашиот кревет и вашиот стил

Достапен во 2 димензии, 140x200см и 200x200см. Доколку сакате вашиот душек да виси на страните од креветот, нарачајте си поголема диммензија од душекот. Како дел од нашата нова Ethnic линија, достапни се и прекрасни постелнини, специјално дизајнирани за овој јорган и перницата од истата линија

Dormeo Ethnic Duvet
Dormeo Ethnic Duvet

Погледнете ги и останатите производи од Ethnic линијата

Квалитетна перница ви обезбедува поддршка за вратот и горниот дел на грбот, ви нуди удобен сон и спречува болки и вкочанетост во текот на целиот ден. Перницата е полнета со природна волна и Wellsleep® микровлакна кои дишат, додека 100% памукот ја зголемува удобноста.

Кликнете за повеќе информации

Технички карактеристики
Димензија 140x200 cm, 200x200 cm
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака 100% cotton
Полнење 50% волна, 50% полиестер (Wellsleep advanced)
Се пере во машина 40°C

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star