КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video

Освежете го изгледот на спалната соба со оваа висококвалитетна постелнина направена од природен памук и меко сатенско ткаење за максимална удобност. Изберете од 6-те достапни дизајни, изразете го вашиот стил и направете го креветот оаза на мирот. Достапна во две димензии: 140x200см навлака за јорган и 1 навлака за перница 50x70см, и 200х200см навлака за јорган и 2 навлаки за перници.

Ethnic II Постелнина
2.390,00 ден.
Stock: 1
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Освежете го изгледот на спалната соба со оваа висококвалитетна постелнина направена од природен памук и меко сатенско ткаење за максимална удобност. Изберете од 6-те достапни дизајни, изразете го вашиот стил и направете го креветот оаза на мирот. Достапна во две димензии: 140x200см навлака за јорган и 1 навлака за перница 50x70см, и 200х200см навлака за јорган и 2 навлаки за перници.

Дознајте повеќе
Детали за производот

НАПОЛНЕТЕ ГИ БАТЕРИИТЕ СО ДОРМЕО
Го прославуваме Светскиот Ден на Спиењето со најдобрите понуди!

Спиењето е една од најважните работи што можеме да ги направиме за нашето здравје. Ние во Дормео, сме максимално посветени на дизајнирање производи кои обезбедуваат квалитетен и удобен сон.

Брз и лесен начин за обновување на спалната соба

Дајте и на спалната соба модерен изглед со оваа свежа, нова постелнина достапна во 6 прекрасни дизајни. Секоја навлака за перница и јорган се изработени од памук за удобност за која лесно ќе се грижите, за долги години пријатен сон и мирни соништа.

Dormeo Ethnic II Bedding Set

4-во-1 стилови од кои можете да изберете

Навлаката за јорган и перница имаат стилски дизајни од едната страна и една боја од другата страна. Комбинирајте ги за да создадете нови изгледи, до 4 различни комбинации, за свеж изглед во спалната соба.

Dormeo Ethnic II Bedding Set Dormeo Ethnic II Bedding Set Dormeo Ethnic II Bedding Set Dormeo Ethnic II Bedding Set

Изработена од природен памук за долотрајна удобност

100% природен памук, кој не содржи масла и синтетика, материјал кој е нежен на допир, лесен и душе. Спроведува топлина за да ве одржи топли во зима или да ве олади во лето, со способности на впивање за да можете удобно да спиете цела ноќ. Може да се пере во машина и има боја која нема да избледи па ќе ја користите со години бидејќи ќе станувасè помека

Сатенско ткаење за дополнителна мекост

Оваа постелнина е изработена во Турција и Пакистан, каде памукот расте со векови и е ткаен во фини материјали кои стануваат помеки со време. Употребата на сатенско ткаење додава на луксузност, правејќи го памукот помазен за разлика од обичното ткаење.

Три различни стила за вашата спална соба

Dormeo Ethnic II линијата е инспирирана од традициите во Источна, Централна и Северна Европа, комбинирајќи ја удобноста на традицијата со чист, модерен стил која веднаш ќе ја трансформира секоја спална соба.

МОДЕРНА, со класичен стил

  • Dormeo Ethnic II Bedding Set
  • Dormeo Ethnic II Bedding Set

ЦВЕЌИЊА, шармантен дизајн со препознатлива удобност

  • Dormeo Ethnic II Bedding Set
  • Dormeo Ethnic II Bedding Set

ТРАДИЦИОНАЛНА, прекрасен дизајн кој ја истакнува традицијата во домот

  • Dormeo Ethnic II Bedding Set
  • Dormeo Ethnic II Bedding Set

Димензии

Постелнината е досптана во две димензии, навлака за јорган 140х200см со 1 навлака со димензија 50х70см и навлака за јорган 200х200см со 2 навлаки за перници. Достапни се и висококвалитетни перница и јорган, како и прекривка за да го комплетирате изгледот на вашата спална соба.

Dormeo Ethnic II Bedding Set

Погледнете ги другите производи од Ethnic колекцијата

Направете ја спалната соба ваша со стилска постелнина со различни дизајни и 4 различни комбинации со еден сет..

Кликнете тука за повеќе

Технички карактеристики
Димензии на перница 50x70 cm
Дополнителни карактеристики 140x200cm, 200x200cm
Дормео програма спиење
Материјал 100% cotton, памучен сатен
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star