Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за неа

Специјална понуда со производи кои им се најомилени на нашите купувачки.

-65%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
Photo
Video

Сетот 4 Сезони можете да го користите во текот на целата година. Тој се состои од 2 елегантни јоргани со различна дебелина кои можете да ги користите заедно во текот на најстудените денови, како и одделно во текот на останатите годишни времиња. Тие се супер меки, хипоалергени и соодветни за лица со чувствителна кожа. Се перат на 60 степени. Достапни се во 2 димензии: 140х200см и 200х200см.

Four Season Сет јоргани
3.290,00 ден.
2.990,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
За да го дознате времено на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Сетот 4 Сезони можете да го користите во текот на целата година. Тој се состои од 2 елегантни јоргани со различна дебелина кои можете да ги користите заедно во текот на најстудените денови, како и одделно во текот на останатите годишни времиња. Тие се супер меки, хипоалергени и соодветни за лица со чувствителна кожа. Се перат на 60 степени. Достапни се во 2 димензии: 140х200см и 200х200см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Еден сет за сите годишни времиња

Сетот 4 Сезони можете да го користите во текот на целата година. Тој се состои од 2 елегантни јоргани со различна дебелина кои можете да ги користите заедно во текот на најстудените денови (и двата јоргани имаат копчиња), како и одделно, во текот на останатите годишни времиња.

Потенок јорган:  супер мек јорган со ефект на разладување благодарение на полиамидните влакна кои ги содржи. Идеален за летните вечери. Едната страна на јорганот е во светло сина боја. 

Подебел јорган: воздушест јорган од Wellsleep® микровлакна кои ви даваат чувство како да се покривате со пердуви.

Идеална температура

Јорганите дополнително имаат и Tencel® влакна кои ја регулираат температурата и влажноста без оглед на годишното време. TENCEL™ се комплетно природни влакна. 

Tencel® и Wellsleep® микрофибер влакната ви нуда неверојатна удобност во спиењето.   

Удобен сон

Wellsleep® микровлакната во комбинација со Tencel® го зшатитуваат јорганот од непријатни бактерии и грини.

Овие јоргани се одлични и за оние кои имаат чувствителна кожа или пак патат од алергии.   

Едноставни за одржување

Сетот се пере на 60°C. За да се одбегне појава на грутки, по перење и по сушење убаво протресете ги јорганите. Задолжително целосно исушете ги.

Сетот е соодветен за:

  • Оние кои се потат во текот на спиењето
  • Оние на кои најчесто им студи
  • Оние кои патат од алергии
  • Сите оние кои сакаат мирен и удобен сон
Технички карактеристики
Димензија 140x200 см.; 200x200 см.
Дополнителни карактеристики Потенок јорган: Материјал: 55% полиамид, 45% полиестер; Потенок јорган: 100% полиестер
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Полнење Потенок јорган: 50% лиоцел (TencelTMModal), 50% полиестер (Wellsleep® микровлакна); Подебел јорган: 100% полиестер (Wellsleep® микровлакна)
Регулирање на влага Да
Се пере во машина 60°C
Сезона цела година

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star