Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Fresh Multizone Над-душек

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Иновативен над-душек со висина од 5см. кој ви обезбедува мирен сон на секоја подлога. Навлаката се вади и се пере во машина. Долната страна е со нелизгачки точки кои цврсто го фиксираат над-душекот на подлогата на која е поставен.

Fresh Multizone Над-душек
8.990,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Иновативен над-душек со висина од 5см. кој ви обезбедува мирен сон на секоја подлога. Навлаката се вади и се пере во машина. Долната страна е со нелизгачки точки кои цврсто го фиксираат над-душекот на подлогата на која е поставен.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Fresh Multizone наддушек – одлична способност за прилагодување и неверојатна удобност

Најновиот наддушек од Дормео ќе ви даде поудобна подлога за спиење. Тој е идеално решение за неочекувани гости, како и за сите оние кои бараат поголема удобност и поздрава средина.  

 • Ви овозможува идеална удобност благодарение на високо квалитетната Есocell® пена
 • Обезбедува еднаква дистрибуција на телесната тежина и поддршка на 'рбетот
 • Слојот од Ecocell® пена секогаш ја задржува формата
 • CleanEffect® третманот ви нуди заштита од прашински грини, бактерии и непријатни мириси
 • AirX системот, е всушност ткаенина која дише и обезбедува постојана циркулација на воздух низ наддушекот
 • Користете го секаде: дома (на тросед, кауч, тврд душек, на под...), во викендицата, додека кампувате, во студентските домови или за гости
 • Навлака која се вади и се пере

5 см кои менуваат многу

Јадрото на Fresh Multizone наддушекот е направено од високо-квалитетна Ecocell® пена, која е дизајнирана за удобност при спиењето. Тој е трајно еластичен со 3D целуларна структура, обезбедувајќи ефикасна циркулација на воздухот како и точки на адаптација.   

Погледнете внатре во наддушекот

 1.  
 2.  
 3.  
 4.  

5см

 

 1. Јадро од 5 см Ecocell® пена

  Се прилагодува согласно контурите на вашето тело, обезбедува ефикасна циркулација на воздух и точки на адаптација.

 2. Нелизгачки точки

  Го фиксира наддушекот на подлогата.   

 3. CleanEffect® третман

  Заштита од прашински грини, бактерии и непријатни мириси.

 4. AirX систем

  Ткаенина која дише и обезбедува постојана циркулација на воздух низ наддушекот. 

Максимална удобност за само неколку секунди 

Овој наддушек е соодветен за:

 • Оние кои спијат на троседи или други неудобни подлоги за спиење.
 • Оние кои живеат во мали станови и оние кои често имаат гости на преноќување.  
 • Оние кои бараат едноставно решение кога станува збор за патувања (во приколка, викендичка...).
 • Оние кои живеат во студентски домови.
 • Оние кои вежбаат дома.
 • стар кауч

 • мал стан

 • викендичка

 • гости

 • на кампување

 • приколка

 • фестивал

 • студентски дом

 • вежбање

Технички карактеристики
Јадро Ecocell®, AirX System - Airmesh
Анти-бактериски третман Да
Висина 5 см
Гаранција 1 година
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака која се пере Да

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Vilma

www.dormeo.com.mk

Predobar
Koga ke ima od ovi na vikend ponudi

1 производ(и)

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома