КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Fresh Prima II Душек

100 100 8
SKU: 99-1000077330
Photo
Video

Fresh Prima е високо - квалитетен, средно тврд душек. Неговото јадро е со 3 зони и висина од 18 см. Душекот е тестиран со наградуваната Octaspring® технологија. Навлаката со мемори пена се пере и ви обезбедува антибактериска заштита и заштита од прашински грини. Со овој душек добивате квалитетен сон и соодветна поддршка - за возрасни и деца. Исто така, добивате и 30 дена тест период и 15 години гаранција.

Fresh Prima II Душек
Од 16.990,00 ден. До
Цена на рати: 10 x 1699 ден
Stock: 6
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Fresh Prima е високо - квалитетен, средно тврд душек. Неговото јадро е со 3 зони и висина од 18 см. Душекот е тестиран со наградуваната Octaspring® технологија. Навлаката со мемори пена се пере и ви обезбедува антибактериска заштита и заштита од прашински грини. Со овој душек добивате квалитетен сон и соодветна поддршка - за возрасни и деца. Исто така, добивате и 30 дена тест период и 15 години гаранција.

Дознајте повеќе
Детали за производот
 • 30 ДЕНА ТЕСТ ПЕРИОД

  Дормео го сака најдоброто за вас. Затоа само сега уживајте во вашиот нов Дормео душек со одлична можност да го тестирате и тоа 30 дена БЕСПЛАТНО во вашиот дом. И доколку не сте задоволни, во целост ќе ви ги вратиме парите што сте ги платиле.

 • 15 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА

  Душекот има 15 години гаранција. Тоа се 5470 утра во кои ќе се разбудите наспани и подготвени да го зграпчите денот.

 • САМО ЕДЕН КЛИК

  Купувајте онлајн за истите цени и понуди како и во нашите продавници. Нарачајте и нашите агенти ќе ве контактираат.

Високо квалитетен душек со 3 зони и 2 см мемори пена во навлаката која се обликува и прилагодува согласно формата на вашето тело.

 • Ниво на цврстина: душекот не е многу тврд, не е ниту мек, туку дава соодветна поддршка. Идеален за оние кои спијат на грб и на страна.
 • Свежина: уникатен систем за постојана циркулација на воздух
 • Вкупна висина: 18 см - 16 см висина на јадро и 2 см мемори пена проткаена во навлаката за поголема удобност при спиењето.
 • 3 зони на удобност за оптимална поддршка на различни делови на телото.
 • Навлака која се вади и се пере за здрава и чиста средина ослободена од бактерии, грини и непријатни мириси.
 • Антибактериски и антиалергиски душек, соодветен за оние кои патат од алергии и астма.
 • 30 дена тест период и 15 години гаранција.
 • Пакување: Вакумиран.
 • Можност за плаќање на рати

Дали знаевте?

Доказите покажуваат дека недостатокот на сон му штети на имунитетот: Истражувањата покажуваат 70% намалување на природните имунолошки клетки по само четири до пет часа. Како резултат на тоа, вие не сте во можност да се заштитите толку ефикасно од заразните вируси, како корона. За среќа, овој недостаток може да се надополни штом се наспиете (седум до девет часа).

Идеална цврстина и идеална свежина

Комбинација од материјали кои му даваат поддршка на вашиот грб - за идеална цврстина и материјали кои му овозможуваат на вашето тело да дише - за идеална свежина. Двата слоја Ecocell® пена обезбедуваат неверојатна удобност и адаптабилност. Наградуваните Оctaspring пружини кои се прилагодуваат и се движат заедно со вашето тело, се срцето на душекот. Ecocell® пената и уникатниот систем за вентилација кој обезбедува постојан проток на воздух обезбедувајќи свежа и пријатна средина за спиење. Благодарение на уникатната структура - нема трансфер на движење низ душекот. Овој душек е соодевтен за лица со тежина до 140 кг.

Антибактериски и антиалергиски душек со навлака која се пере

Во навлаката има проткаено мемори пена која идеално се адаптира на вашето тело. Меката памучна ткаенина со посребрени влакна и CleanEffect® заштита која е ефикасна и како заштита од прашински грини, бактерии и непријатни мириси.

Ревитализирачки третман (Re-Vitalize treatment)

Овој специјален третман е всушност процес во кој ткаенината е третирана со специјална течност која содржи супстанци со способност да генерираат електростатичен електрицитет. Овој третман му ги обезбедува на душекот следните значајни придобивки:

 • го подобрува квалитетот на мирниот сон
 • ја зголемува енергијата на телото
 • го релаксира телото

30 дена тест период и 15 години гаранција

Добивате 30 дена тест период и неверојатна гаранција од 15 години.

Дополнителни информации

Пресек на Fresh Prima душекот:

Fresh prima е направен од високо квалитетни материјали кои се комбинираат за да создадат идеална средина за спиење:

 1. Навлаката е со посребрени влакна и CleanEffect® Silver третман.
 2. 2 см мемори пена идеално се прилагодуваат на формата на вашето тело.
 3. Ecocell® пената обезбедува одлична поддршка на телото.
 4. Octaspring® пружините се движат тродимензионално, што значи дека душекот е тврд, но и флексибилен.
 5. Душекот има и 4 рачки за едноставно подигнување и превртување.

4 едноставни чекори за отпакување и поставување

 • Внимателно исечете го надворешниот најлон со ножици. Внимавајте да не ја исечете и внатрешната навлака во душекот. Не користете нож.

 • Отворете го душекот врз креветот.

 • Внимателно исечете ја пластичната ќеса по рабовите и и извадете ја.

 • Оставете го душекот 6 часа за да се оформи.

Dormeo Fresh prima се препорачува за сите оние кои:

 • бараат душек со соодветна поддршка,
 • бараат ергономски душек кој обезбедува оптимална поддршка за грбот, ’рбетот, Главата, вратот и останатите испакнати делови од телото, 
 • бараат душек со антибактериска заштита и заштита од прашински грини, како ионие ки патат од астма и се склони кон алергии, 
 • особено се препорачува за мали деца,
 • соодветен е за лица со тежина до 140кг.
Технички карактеристики
Octaspring® Да
Јадро Ecocell®, Octaspring® пружини
Анти-бактериски третман Да
Висина 18 см
Гаранција 15 години
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Зони на јадро 3
Материјал Ecocell®, Octaspring пружини/Пружини од пена, Мемори пена
Мемори пена Да
Навлака која се пере Да
Цврстина Средно тврд

Рецензии од купувачи (8 рецензии)

5

8 рецензии

8 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Кристијан

www.dormeo.com.mk

Супер
Душекот е супер , нее екстремно тврд дава супер подршка ,откако го имам сум најодморен и наспан , работам многу а спијам макисмум 5часа и кога станувам сум свеж, го препорчувам на секој кој што неможе да си најде соодветен душек .

Bjanka K.

www.dormeo.com.mk

Sovrsenstvo od dushek
Sovrshena udobnost so 5*

Stanislav

www.dormeo.com.mk

Dormeo :)
Odlicen dusek go koristam veke 3meseci, i mozam da kazam deka sega konecno se custvuvam odmoren i svez

Миа

www.dormeo.com.mk

фреш прима душек
Конечно се будам наспана...и со само неколку часа спиење...одличен е

Вики

www.dormeo.com.mk

Спиење на облаци
Е ова ти се вика спиење на облаци . Конечно уживам во спиењето .

Моника

www.dormeo.com.mk

Конечно наспан
Конечно се наспав и се разбудив без болки во грбот

Бети

www.dormeo.com.mk

Врвна удобност
Супер мекост и супер цврстина во еден душек. Одлично избалансирани карактеристики и врвна удобност.

Ани

www.dormeo.com.mk

Луксуз за нормална цена
Го препорачувам на сите што ги знам