Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за неа

Специјална понуда со производи кои им се најомилени на нашите купувачки.

-65%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
Photo
Video

Сетот Hero од перница и јорган се меки, удобни и збогатени со ревитализирачки третман кој му помага на телото да се регенерира. Перницата одговара на сите лица, без разлика на положбата на спиење. Исто така, можете да ја регулирате нејзината висина. Единечниот сет вклучува јорган 140x200см и перница 50x70см, додека дуплиот сет содржи јорган 200x200см и две 50x70см перници.

HERO Сет Јорган и перница
5.990,00 ден.
5.391,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Сетот Hero од перница и јорган се меки, удобни и збогатени со ревитализирачки третман кој му помага на телото да се регенерира. Перницата одговара на сите лица, без разлика на положбата на спиење. Исто така, можете да ја регулирате нејзината висина. Единечниот сет вклучува јорган 140x200см и перница 50x70см, додека дуплиот сет содржи јорган 200x200см и две 50x70см перници.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Славете ги хероите од секојдневието

Цела година чувствувајте се стоплено и удобно со мала помош од нашиот Hero сет од јорган и перница. Сигурни сме дека ќе имате совршен сон. Hero јорганот и перницата се збогатени со ревитализирачки третман кој му помага на телото да се регенерира и придонесува за подобар и поквалитетен сон. Сетот е достапен во бела боја која е збогатена со привлечен сатен и различни нијанси на сина боја.

Лесен и топол

Hero јорганот и перницата се полнети со Wellsleep® влакна, кои обезбедуваат целосна проветреност и топлина. Сетот е лесен и навистина топол. Благодарение на мекоста на користените материјали. Нивната уникатна структура креира воздушни „џебови“ кои додаваат дополнителен волумен на јорганот и перницата. Dormeo Hero јорганот има привлечен дизајн од двете страни.

Поминете прекуКликнете на  за деталите.

Ревитализирачки третман

Овој сет од јорган и перница е третиран со специјален ревитализирачки третман. Кога човечкото тело доаѓа во контакт со него, клетките се акитвираат и метаболизмот на човечкото тело се зајакнува и циркулацијата се зголемува. Ова помага за::

  • подобрување на квалитетот на сонот
  • зголемување на енергијата на телото и забрзување на процесот на ревитализација
  • опуштање на телото

Свежа и сува околина

Страните на перницата се збогатени со материјалот AirX System, кој обезбедува оптимална циркулација на воздухот низ пернциата и ја одржува свежа и сува.

Регулирање на висината и цврстината

Hero перницата можете да ја регулирате според вашите потреби, со вадење на дел од полнењето. Има патент од страната со цел лесно да можете да додадете или да извадите од полнењето. Така секој може да има перница кој ќе му одговара на потребите. Одговара на сите позиции на спиење.

Лесно се одржува

Сетот можете да го перете во машина на 40°C. За да избегнете сплеснување, протресете ги перницата и јорганот по перењето и по сушењето.

Спијте како херој!

Ние во Дормео знаеме колку е важен сонот за подобар и поуспешен ќивот. Нашата нова HERO Колекција е дизајнирана за да ви овозможи херојски сон и одмор кој го заслужувате. Бидејќи кога спиете како херој, се будите како херој и живеете како херој.

Повеќе за кампањата

Технички карактеристики
Димензија Перница: 50x70см., Јорган: 140X200 или 200X200
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Полнење Перница: 100% PES микровлакна 900G (Wellsleep), Јорган: 200GSM 100% полиестер Wellsleep PES микровлакна
Се пере во машина 40°C
Сезона цела година

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star