КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video

Lan Space јорганот е разигран јорган кој ќе ја развесели собата на вашето дете. Прекрасен дизајн со планета, ѕвезди, ракета и астронаут кој ќе направат одењето во кревет да биде вистинска авантура. Навлака од памук со TENCEL™ лиоцел за антиалергиска удобност и полнење со WELLSLEEP® микровлакна за неверојатна мекост. Димензија 140х200см и две страни за два прекрасни изгледи во еден јорган.

Лан Јорган
2.990,00 ден.
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Lan Space јорганот е разигран јорган кој ќе ја развесели собата на вашето дете. Прекрасен дизајн со планета, ѕвезди, ракета и астронаут кој ќе направат одењето во кревет да биде вистинска авантура. Навлака од памук со TENCEL™ лиоцел за антиалергиска удобност и полнење со WELLSLEEP® микровлакна за неверојатна мекост. Димензија 140х200см и две страни за два прекрасни изгледи во еден јорган.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Удобен јорган за разиграни соништа

Овозможете му на вашето дете мек, топол и удобен јорган со кој ќе ужива да спие и ќе го радува. Јорганот е висококвалитетен, изработен од највисоки материјали и може да се пере.

Сонот е најдобриот лек

Добриот сон е неопходен за здрав раст и развој, кои се особено важни за децата. Токму поради тоа е важно постелнината на вашето дете да е направена од материјали кои се удобни и во кои ќе уживаат додека спијат, за да се разбудат освежени, среќни и подготвени за денот.

Разигран дизајн кој ќе инспирира возбудливи соништа

Прекрасен дизајн со планета, ѕвезди, ракета и астронаут кој ќе направат одењето во кревет да биде вистинска авантура. 

Практичен со разновидна употреба

Овој јорган со димензија од 140x200см се пере во машина на 40°C, Идеален е за во детската соба, но, и за на патувања. Понесете го на преспивања, на одмор или секаде во домот. Користете го на подот за играње или во автомобилот за дополнителна топлина за време на дремките додека патувате.

Dormeo Lan Space Duvet

Квалитет на кој можете да му верувате, удобност која ќе ја почувствувате

Навлаката на јорганот е направена од микс од материјали кои ќе обезбедат максимална удобност за вашето дете:

  • Антиалергиски памук кој дише, за нежна удобност во допир со кожата.
  • TENCEL™ лиоцел влакна за додадена мекост и терморегулација, за да обезбеди освежителна и сува околина за спиењеt.
  • Природни влакна од еукалиптус, кои ја впиваат влагата и спречуваат развивање на бактерии.

Јорганот е полнет со WELLSLEEP® микровлакна, овозможувајќи удобност и топлина, со чувство на мекост.

Dormeo Lan Space Duvet

Дел од нашата нова линија за спанковци

Новата линија производи Lan & Lana ќе им понудат удобност на најмалите дечиња насекаде. Со разигран дизајн изработени од најмелките, најтоплите и најквалитетните материјали. Колекцијата ќе го воодушеви вашето дете и ќе ги инспирира најслатките соништа. Колекцијата вклучува ќебе, перница, јорган и тепих.

  • Dormeo Lan Space Duvet
  • Dormeo Lan Space Duvet
Технички карактеристики
Димензија 140x200 см.
Дормео програма за деца
Навлака памук, Tencel™ Lyocell влакна
Полнење напредни Wellsleep® микро влакна

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star