КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Лан Класична перница

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Направете го одењето во кревет позабавно, со оваа мека детска перница која нуди поддршка, декорирана со прекрасни вселенски мотиви. Навлака од памук со TENCEL™ лиоцел за антиалергиска удобност и полнење со WELLSLEEP® микровлакна за неверојатна мекост. Димензија: 40х60см, се пере во машина на 40°C и со две страни за два прекрасни изгледи со една перница.

Лан Класична перница
990,00 ден.
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Направете го одењето во кревет позабавно, со оваа мека детска перница која нуди поддршка, декорирана со прекрасни вселенски мотиви. Навлака од памук со TENCEL™ лиоцел за антиалергиска удобност и полнење со WELLSLEEP® микровлакна за неверојатна мекост. Димензија: 40х60см, се пере во машина на 40°C и со две страни за два прекрасни изгледи со една перница.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Сонот е најдобриот лек

Добриот сон е неопходен за здрав раст и развој, кои се особено важни за децата. Токму поради тоа е важно постелнината на вашето дете да е направена од материјали кои се удобни и во кои ќе уживаат додека спијат, за да се разбудат освежени, среќни и подготвени за денот.

Квалитетна перница за подобро здравје

Квалитетната перница значи повеќе од само добар ноќен сон, бидејќи и дава поддршка на главата, вратот и горниот дел на грбот. Lan Space Класичната перница е изработена од 100% природни материјали со навлака од антиалергиски памук во комбинација со еукалиптус влакна кои ја впиваат влагата и спречуваат развивање на бактерии. Поради тоа, оваа перница обезбедува здрава и хигиенска околина за спиење. пријатна за кожата и белите дробови.

Dormeo Lan Space Pillow Classic

Висококвалитетни материјали за максимална удобност и хигиена

Навлаката на перницата е направена од микс од материјали кои ќе обезбедат максимална удобност за вашето дете:

  • Антиалергиски памук кој дише, за нежна удобност во допир со кожата.
  • TENCEL™ лиоцел влакна за додадена мекост и терморегулација, за да обезбеди освежителна и сува околина за спиењеt.
  • Природни влакна од еукалиптус, кои ја впиваат влагата и спречуваат развивање на бактерии.
  • Перницата е полнета со WELLSLEEP® микровлакна, што и дава топлина и волумен, со чувство на мекост кое вашето дете ќе го обожавата
  • Прилагодлива висина и цврстина.
Dormeo Lan Space Pillow Classic

Разигран дизајн кој ќе инспирира возбудливи соништа

Едната страна на перницата има разигран дизајн со вселенски мотив, на која се прикажани планета, ѕвезди, ракета и астронаут. Другата страна има ноќно небо или вселена, полна со ѕвезди, за возбудливи соништа. Овие два изгледи во една перница ќе ја разиграат детската соба на вашето дете, па тој ќе се радува на одењето во кревет.

  • Dormeo Lan Space Pillow Classic
  • Dormeo Lan Space Pillow Classic

Се пере во машина 

Перницата целосно се пере во машина на 40°C, што ја прави навистина лесна за одржување. Сепак, се препорачува да ја менувате перницата на секои 2 години.

Дел од нашата нова линија за спанковци

Новата линија производи Lan & Lana ќе им понудат удобност на најмалите дечиња насекаде. Со разигран дизајн изработени од најмелките, најтоплите и најквалитетните материјали. Колекцијата ќе го воодушеви вашето дете и ќе ги инспирира најслатките соништа. Колекцијата вклучува ќебе, перница, јорган и тепих.

Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро Wellsleep® напредни мировлакна
Димензија 40x60 см.
Дормео програма за деца
Навлака памук, Tencel™ Lyocell влакна

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star