КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Лан Тепих

100 100 1
ID: 110049175 SKU: 110049175
Photo
Video

Овој тепих со димензија 100x150см е совршена подлога за авантури, со возбудлив вселенски мотив кој ќе ја разигра фантазијата на најмалите. Дополнете ја собата на вашето малечко и обезбедете му мека, безбедна и удобна површина каде слободно ќе истражува и ќе се забавува. Изработен од безбедни материјали кои се перат и мемори пена, овој тепих е идеален дури и за попладневни дремки.

Лан Тепих
2.490,00 ден.
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Овој тепих со димензија 100x150см е совршена подлога за авантури, со возбудлив вселенски мотив кој ќе ја разигра фантазијата на најмалите. Дополнете ја собата на вашето малечко и обезбедете му мека, безбедна и удобна површина каде слободно ќе истражува и ќе се забавува. Изработен од безбедни материјали кои се перат и мемори пена, овој тепих е идеален дури и за попладневни дремки.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Безбедно место за игра и авантура

Обезбедете му на вашето дете удобна, безбедна површина за играње, која лесно се чисти. Овој тепих има шарен вселенски мотив, дебелина од 2см која обезбедува безбедна површина за играње за бебињата и дечињата. На него можат да играат, ползат, да учат да одат и да си играат.

Шарен и забавен

Овој тепих има вселенски дизајн на кој се прикажани планети, ѕвезди, астронаути, ракети, за бескрајни детски авантури. Користете го тепихот за да го научите вашето дете. Колку астронаути има на него?

Dormeo Lan Space Carpet

Играта е повеќе од забава

Играта е многу повеќе од забава. Тоа е начин на кој децата учат и ги развиваат менталните способности, со интеракција со светот и нивната имагинација на креативен начин. Добрата игра е идеално време да се дружите со вашето дете, но може и да им помогне да развијат емпатија, имагинација, соработка, доверба, решавање проблеми и флексибилност.

Dormeo Lan Space Carpet

Мека и нежна поддршка

Овој тепих има слој од 2см мемори пена, за зголемена удобност и поддршка. Мемори пената се приспособува на обликот, според температурата и притисокот, овозможувајќи максимална удобност за вашето дете додека си игра, спие или ја слуша приказната која му ја раскажувате.

Dormeo Lan Space Carpet

Заштита од лизгање и паѓање

Мекиот тепих и слојот мемори пена ги прават падовите на вашето дете поподносливи. Долниот дел на тепихот има нелизгачка облога која одговара на сите рамни површини, држејќи го тепихот на место.

Лесен за одржување на ниска температура

100% се пере на 30°C, можете брзо и лесно да го исчистите тепихот ако на него има истурени течности.

Dormeo Lan Space Carpet

Понесете го секаде

Со димензија од 150x100см овој тепих е комапактен и лесен за да го понесете секаде со вас. Но сепак, доволно голем за вашето дете да има доволно простор да истражува и да се забавува. Каде и да оди вашето дете, може со себе да понесе дел од дома.

Дел од новата линија производи за деца

Овој тепих е дел од нашата нова линија производи посветена на децата и овозможување на пријатна околина за спиење за нив. Линијата се состои од перница, јорган, ќебе и торба за играчки.

Технички карактеристики
Димензија 100x150 см.
Материјал 100% polyester, Мемори пена
Се пере во машина 30°C

Рецензии од купувачи (1 рецензии)

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Љупка

www.dormeo.com.mk

Одлична подлога за играње
Одлична мека подлога за играње на вашите бебиња и деца.
Моето 6 месечно бебе ужива и учи да лази на овој тепих. Шарите ја привлекуваат и се движи од една кон друга.