КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Lana Garden јорганот е разигран јорган кој ќе ја развесели собата на вашето дете. Јорганот има прекрасен дизајн со градина, со цветови и пеперутки кои ќе ги направат одењето во кревет да биде вистинска авантура. Навлака од памук TENCEL™ лиоцел за антиалергиска удобност и  полнење со WELLSLEEP® микровлакна за неверојатна мекост. Димензија 140x200см и две страна за два прекрасни изгледи.

Лана Јорган
2.990,00 ден.
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Lana Garden јорганот е разигран јорган кој ќе ја развесели собата на вашето дете. Јорганот има прекрасен дизајн со градина, со цветови и пеперутки кои ќе ги направат одењето во кревет да биде вистинска авантура. Навлака од памук TENCEL™ лиоцел за антиалергиска удобност и  полнење со WELLSLEEP® микровлакна за неверојатна мекост. Димензија 140x200см и две страна за два прекрасни изгледи.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Удобен јорган за разиграни соништа

Овозможете му на вашето дете, мек, топол и удобен јорган со кој ќе ужива да спие и ќе го радува. Јорганот е висококвалитетен, изработен од највисоки материјали и може да се пере.

Сонот е најдобриот лек

Добриот сон е неопходен за здрав раст и развој, кои се особено важни за децата. Токму поради тоа е важно постелнината на вашето дете да е направена од материјали кои се удобни и во кои ќе уживаат додека спијат, за да се разбудат освежени, среќни и подготвени за денот.

Разигран дизајн кој ќе инспирира возбудливи соништа

Едната страна на јорганот има разигран дизајн со цвеќиња и пеперутки и ја носи радоста на летото во детската соба. Другата страна е дизајн со виолетова позадина и розеви точки. Овие два дизајни ќе ја развеселат собата на вашето дете и ќе го направат одењето во кревет забавно.

Практичен со разновидна употреба

Овој јорган со димензија 140x200см се пере во машина на 40°C, Идеален е за во детската соба, но и за на патувања. Понесете го на преспивања, на одмор или секаде во домот. Користете го на подот за играње или во автомобилот за дополнителна топлина за време на дремките додека патувате.

Dormeo Lana Garden Duvet

Квалитет на кој можете да му верувате, удобност која ќе ја почувствувате

Навлаката на јорганот е направена од микс од материјали кои ќе обезбедат максимална удобност за вашето дете:

  • Антиалергиски памук кој дише, за нежна удобност во допир со кожата.
  • TENCEL™ лиоцел влакна за додадена мекост и терморегулација, за да се обезбеди освежителна и сува околина за спиење.
  • Природни влакна од еукалиптус кои ја впиваат влагата и спречуваат развивање на бактерии.

Јорганот е полнет со WELLSLEEP® микровлакна, овозможувајќи удобност и топлина, со чувство на мекост.

Dormeo Lana Garden Duvet

Дел од нашата нова линија за спанковци

Новата линија производи Lan & Lana ќе им понудат удобност на најмалите дечиња насекаде. Со разигран дизан изработени од најмеките, најтоплите и најквалитетните материјали. Колекцијата ќе го воодушеви вашето дете и ќе ги инспирира најслатките соништа. Колекцијата вклучува ќебе, перница, јорган и тепих.

  • Dormeo Lana Garden Duvet
  • Dormeo Lana Garden Duvet
Технички карактеристики
Дормео програма за деца
Навлака памук, Tencel™ Lyocell влакна
Полнење напредни Wellsleep® микро влакна

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star