Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Ран пристап до Black Friday понудите!

Ран пристап до Black Friday понудите! - Ран пристап до Black Friday понудите! - до 50%

Ран пристап до Black Friday понудите! - до 50%

-80%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
Photo
Video

Овој тепих со димензија 100x150см е совршена подлога за авантури, со шарен мотив со градина кој ќе ја разигра детската фантазија. Дополнете ја собата на вашето малечко и обезбедете му мека, безбедна и удобна површина каде слободно ќе истражува и ќе се забавува. Изработен е од безбедни материјали кои можат да се перат, како и мемори пена, па така, овој тепих е идеален дури и за попладневни дремки.

Лана Тепих
2.490,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
Не е на залиха во моментов. Ќе ве известиме за точно време на испорака.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Овој тепих со димензија 100x150см е совршена подлога за авантури, со шарен мотив со градина кој ќе ја разигра детската фантазија. Дополнете ја собата на вашето малечко и обезбедете му мека, безбедна и удобна површина каде слободно ќе истражува и ќе се забавува. Изработен е од безбедни материјали кои можат да се перат, како и мемори пена, па така, овој тепих е идеален дури и за попладневни дремки.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Безбедно место за игра и авантура

Обезбедете му на вашето дете удобна, безбедна површина за играње, која лесно се чисти. Овој тепих има привлечен дизајн со градина, мек е и со дебелина од 2см, која обезбедува безбедна површина за играње за бебињата и децата. На него можат да играат, ползат, да учат да одат и да си играат.

Шарен и забавен

Тепихот има дизајн на градина на кој се прикажани цвеќиња, лисја и пеперутки, со доволно светли бои за играта секогаш да биде возбудлива. Користете го тепихот за да го научите вашето дете, колку сини пеперутки има на него?

Dormeo Lana Garden Carpet

Играта е повеќе од забава

Играта е многу повеќе од забава. Тоа е начин на кој децата учат и ги развиваат менталните и физичките способности, со интеракција со светот и нивната фантазија на креативен начин.  Добрата игра не е само идеално време да се дружите со вашето дете, туку и време во кое ќе им помогнете да развијат емпатија, фантазија, соработка, доверба, решавање проблеми и флексибилност. 

Dormeo Lana Garden Carpet

Мека и нежна поддршка

Овој тепих има слој од 2м мемори пена, за зголемена удобност и поддршка. Мемори пената се прилагодува на формата, според температурата и притисокот, овозможувајќи му на вашето дете максимална удобност за да ужива додека си игра, спие или ја слуша приказната која му ја раскажувате.

Dormeo Lana Garden Carpet

Заштита од лизгање и паѓање

Мекиот тепих и слојот мемори пена ги прават падовите на вашето дете поподносливи. Долниот дел на тепихот има нелизгачка облога која одговара на сите рамни површини, држејќи го тепихот на место.

Лесен за одржување на ниски температури

100% се пере на 30°C, а можете брзо и лесно да го исчистите тепихот доколку на него има истурени течности.

Dormeo Lana Garden Carpet

Понесете го секаде

Со димензија од 150x100см овој тепих е комапaктен и лесен за да го понесете секаде со вас. Но сепак, доволно голем за вашето дете да има доволно простор да истражува и да се забавува. Каде и да оди вашето дете, може со себе да понесе дел од дома.

Дел од новата линија производи за деца

Овој тепих е дел од нашата нова линија производи посветена на децата и овозможување на пријатна околина за спиење за нив. Линијата се состои од перница, јорган, ќебе и торба за играчки.

Технички карактеристики
Димензија 100x150 см.
Материјал 100% polyester, Мемори пена
Се пере во машина 30°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома