КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Light ќебе/прекривка

100 100 2
SKU: 99-1000108140
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-50%

Dormeo Light Blanket има три бои и секое е со две лица: беж и светла беж, сина и свело сина, виолетова и светла виолетова. Идеално 2во1 летно ќебе и декоративна прекривка за кревет. Достапни димензии: 140x200, 200x200, 220x240см.

Light ќебе/прекривка

Редовна цена: 1.990,00 ден.


Специјална цена: 990,00 ден.

Известете ме кога повторно ќе биде достапен!

Известете ме кога повторно ќе биде достапен!

Внесете ја вашата е-маил адреса и ние ќе ве известиме кога производот ќе биде повторно достапен.

* Задолжителни полиња

  • Внесете ја вашата е-маил адреса

Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Dormeo Light Blanket има три бои и секое е со две лица: беж и светла беж, сина и свело сина, виолетова и светла виолетова. Идеално 2во1 летно ќебе и декоративна прекривка за кревет. Достапни димензии: 140x200, 200x200, 220x240см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Претворете го вашиот кревет во место кое нуди неверојатна удобност

Dormeo Light ќебето ќе ве прегрне со својата нежна мекост и ќе ја направи вашата соба пријатен простор за одмор. Ќебето може да го користите само, за време на потоплите ноќи или пак да го додадете како слој врз јорганот за време на постудените ноќи. Во текот на денот, вие можете да го покривате креветот со него и да ја претворите вашата спална во простор кој ви дава мир и удобност.

Користете го како прекривка за креветот или како ќебе

Ова прекрасно Light ќебе има 2 лица – едно лице со елегантна светла боја и другата страна е со потемна боја: сина, розева или беж. Со својот привлечен дизајн, тоа ви нуди прекрасен изглед за вашата спална или дневна соба.

Dormeo Light Blanket V3
  • Dormeo Light Blanket V3
  • Dormeo Light Blanket V3
  • Dormeo Light Blanket V3

Направен од убав, лесен материјал со специјален третман

Dormeo Light ќебето нуди неспоредлива свежина благодарение на напредните третмани. Како прво, ние го применивме Silvadur™ третманот, кој ефективно ги контролира бактериите и со тоа и непријатните мириси и губењето на бојата на материјалите. Благодарение на ова, Light ќебето подолго останува свежо и чисто притоа зачувувајќи си ја оригиналната боја. За ултра-мек крај, ќебето е поминато низ специјален ултразвучен третман.

Dormeo Light Blanket V3

Особено лесно и меко, со неверојатна моќ за циркулација на воздух

Dormeo Light ќебето е функционално и декоративно во исто време. Тоа е совршено за вашиот дом, канцеларија или автомобил, секојпат кога ви е ладно или имате потреба од мека прекривка. Благодарение на тоа што е лесно, ова ќебе е погодно за кампување или патување, бидејќи е направено од ултра-лесни 80гсм полиестер микровлакна. Ова ќебе е достапно во 3 димензии и може да се пере во машина на 30°C..

Dormeo Light Blanket V3
Технички карактеристики
Димензија 140x200 cm; 200x200 cm; 220x240 cm
Дормео програма дневна соба
Се пере во машина 30°C

Рецензии од купувачи (2 рецензии)

5

2 рецензии

2 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Олга

www.dormeo.com.mk

Многу убавко
Убаво ќебенце, вреди <3

Марина

www.dormeo.com.mk

Најпријатно кебе
Купив две од овие во виолетова боја и ќе купам уште две капучино. Меки, супер се одржуваат, убави и пријатни бои, ми го развеселуваат домот :-)