0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-53%

Постелнината Magic Lights е изработена од 100% памучен перкал за најприродното и најмеко чувство. Достапна во две нежни бои и две стандардни димензии: навлака за јорган 140 x 200 см. со една навлака за перница 50 x 70 см. или 200 x 200 см. навлака за јорган и две навлаки за перници 50 x 70 см. Постелнината може да се пере на температура од 60°C.

Magic Lights Постелнина

Од Редовна цена: 1.890,00 ден. До


Специјална цена: 890,00 ден. До

Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Постелнината Magic Lights е изработена од 100% памучен перкал за најприродното и најмеко чувство. Достапна во две нежни бои и две стандардни димензии: навлака за јорган 140 x 200 см. со една навлака за перница 50 x 70 см. или 200 x 200 см. навлака за јорган и две навлаки за перници 50 x 70 см. Постелнината може да се пере на температура од 60°C.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Празничен дизајн со модерни бои

Осветлете ја вашата спална соба со постелнината Magic Lights од Дормео. Дизајнот ги прати најновите трендови на домашен декор – розово виолетова & светло-розова. Дизајнот е двостран и можете да правите комбинации за да создадете 4 различни изгледи во вашата спална соба. Со постелнината Magic Lights, нема да сакате да станете од кревет....

Материјали со врвен квалитет за најмекиот допир 

Постелнината Magic Lights е изработена од 100% памучен перкал за најприродното и најмеко чувство.  Перкалот е еластичен, цврст и мек, но без сјаjот на сатенот. За да се нарече перкално вткаен памук, материјалот мора да има барем 200 преплети. Тој исто така трае подолго и е лесен за одржување. Постелнината има краеви што ја прават да биде потопла и помека на допир.

Практични карактеристики кои овозможуваат лесно одржување

Постелнината Magic Lights може да се пере на 60°C за лесно одржување. Навлаката за јорган се затвора со копчиња додека навлаката за перница се преклопува. Постелнината е достапна во две димензии: навлака за јорган 140x200см и 1x навлака за перница 50x70см или навлака за јорган 200x200цм и 2x навлаки за перница 50x70см.

Технички карактеристики
Димензии на перница 50x70 cm
Дормео програма дневна соба
Достапни бои mauve, powder pink
Материјал 100% cotton
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи (0 Reviews)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star