КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Mamut Кревет

100 100 2
SKU: 99-1000102244
Photo
Video

Спијте мирно и удобно во овој модерен кревет направен од квалитетни материјали. Рамката е произведена во Европа и има прекрасен минималистички дизајн. Со 16см простор под креветот, имате доволно простор и за чување на некои работи. Достапен во 5 стандардни димензии: 90x200, 120x200, 140x200, 160x200 и 180x200 см.

Mamut Кревет
Од 12.990,00 ден. До
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Спијте мирно и удобно во овој модерен кревет направен од квалитетни материјали. Рамката е произведена во Европа и има прекрасен минималистички дизајн. Со 16см простор под креветот, имате доволно простор и за чување на некои работи. Достапен во 5 стандардни димензии: 90x200, 120x200, 140x200, 160x200 и 180x200 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Одличен избор за секоја спална соба

Спијте мирно и удобно во овој модерен кревет направен од квалитетни материјали. Креветот е произведен во Европа и има прекрасен минималистички дизајн. Со 16см простор под креветот, имате доволно простор и за чување на некои работи.

Овој прекрасен кревет е достапен во 2 бои: бела и бел даб.

Бесшумен

Ако уживате во мирот и тишината, тогаш навистина ќе ви се допадне овој кревет. Тој е целосно бесшумен и вие воопшто нема ни да ги забележите движењата на вашиот партнер во текот на ноќта.

Едноставен за склопување и одржување

Никој не сака производ на многу делови кои потоа треба да се склопува според упатство. Па затоа, ние за вас го направивме овој кревет едноставен за склопување.

Mamut креветот е едноставен за одржување. Едноставно користете мокра крпа и нежно средство за чистење и потоа пребришете со чиста, сува крпа.

Дополнителни информации

Детали за производот

Mamut креветот е направен од масивни иверици со дебелина од 3,2 см и обезбедуваат оптимална поддршка за секој душек.

Можете да го наместите на 2 различни висини согласно дебелината на душекот. Димензиите 140x200, 160x200 и 200x200 имаат преграда во средината за поголема поддршка.

Пакување

Mamut креветот е спакувана во 3 дела.

Забелешка: летвички и душек не се вклучени.

Соодветни летвички од Дормео се:

Упатство за склопување:

Димензии 90-120 x 200

Димензии 140 ; 180 x 200

86 cm 106cm/136cm/156cm/176cm/196cm 16 cm 40 cm 207cm
7cm 3,2 cm
Технички карактеристики
Димензија 90x200, 120x200, 140x200, 160x200 и 180x200 cm.
Дормео програма дневна соба
Достапни бои white oak, бела

Рецензии од купувачи (2 рецензии)

5

2 рецензии

2 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Milan

www.dormeo.com.mk

Najkvaliteten krevet vo MAKEDONIJA
Nema bolje, sto godini go imam ne e mrdnat, ne kupuvajte gluposti, krevetov e carski

Софија

www.dormeo.com.mk

Супер
Минималистички изглед , одлично вклоплив во секој амбиент , јас ја имам бел даб бојата супер е ...