КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Memosan Класична перница

100 100 3
ID: 110019522 SKU: 110019522
Photo
Video

Memosan Класичната перница е направена од мемори пена и е идеална за сите, без оглед на положбата во која спиете. Се пере на 60°C. Димензии на перницата: 50x70 см.

Memosan Класична перница
2.790,00 ден.
Не е на залиха во моментот. Ќе биде на залиха за најмалку 2 недели.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Memosan Класичната перница е направена од мемори пена и е идеална за сите, без оглед на положбата во која спиете. Се пере на 60°C. Димензии на перницата: 50x70 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

100% удобност од мемори пена за оптимална потпора

Класичната перница Мемосан Класик изработена е од 100% мемори пена – цврст, но удобен материјал кој целосно се приспособува на температурата на вашето тело. Бидејќи се приспособува на вашето тело, ви гарантира мирен и релаксиран сон, без истегнати мускули и болки во вратот и грбот.

Мемосан Класик е погодна за спиење во сите позиции.

Димензии на перницата: 50х70см.

Навлака од чист памук. Може да се пере во машина на 60°C!

Навлаката на Мемосан Класик, изработена е од 100% памук со иновативна ткаенина 3D Airmesh, кои се наоѓаат на страничните делови од перницата и овозможуваат перницата да дише. Навлаката може да се пере во машина на 60°C.

Соодветна е за:

  • луѓе кои преферираат да спијат на стомак,
  • за оние кои имаат потреба од помека, пофлексибилна перница,
  • за оние кои страдаат од астма или алергии, бидејќи го спречува размножувањето на прашинските паразити.
Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро viscoelastic polyurethane foam (memory foam flocks)
Анти-бактериски третман Да
Висина 17 см
Димензија 50x70 cm
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака Cover fabric: 100% cotton, Cover filling: 100% polyester (wellsleep® advanced micro fibres), cca. 200 gsm; Cover sides fabric: 100% polyester (AirX System); Inner cover: 100% polypropylene
Регулирање на влага Да
Се пере во машина Само навлаката на 60 °C

Рецензии од купувачи (3 рецензии)

5

3 рецензии

3 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Anja

www.dormeo.com.mk

Idealna za ubav son
Konecno ja najdov mojata idealna pernica.

Гордана

www.dormeo.com.mk

Одлична перница
има само еден проблем :))
по дома мораме да си купиме уште најмалце две , затоа што сите ја сакаат . Одлична и за мене и за сопругот без разлика што јас спијам на пониска перница , а он на повисока . Ја препорачувам на сите мои пријатели

сандра

www.dormeo.com.mk

Идеална мемоСОН перница
Не постои подобра перница на светот, пред да ја купам имав сто други! Постојана поддршка на вратот и главата според вашата тежина. Затоа јас оваа перница ја кажувам како ИДЕАЛНА за секој :)