КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Memosan 3-слојна перница

100 100 4
ID: 110019523 SKU: 110019523
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Перница импрегнирана со ткаенина 3D Airmesh во навлаката. Оваа анатомска перница се состои од 3 слоеви и нуди единствена предност бидејќи има способност да се прилагодува според потребите за висина и мекост на перницата. Димензии на перницата 30x50см.

Memosan 3-слојна перница
2.490,00 ден.
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Перница импрегнирана со ткаенина 3D Airmesh во навлаката. Оваа анатомска перница се состои од 3 слоеви и нуди единствена предност бидејќи има способност да се прилагодува според потребите за висина и мекост на перницата. Димензии на перницата 30x50см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Трослојна Анатомска перница за оптимална потпора

Оваа анатомска перница се состои од 3 слоеви и нуди единствена предност бидејќи има способност да се прилагодува според потребите за висина и мекост на перницата. 3 слојната перница ги овозможува класичните карактеристики на анатомска перница и тоа:

 • Се прилагодува на обликот на главата, вратот и рамената,
 • Ја ублажува болката во вратот, грбот и рамената,
 • Овозможува правилно држење на ’рбетот
 • Го ублажува притисокот на допирните точки.

Сами прилагодете ја висината и мекоста на перницата

Изработе е од одвоени меки и тврди слоеви во посебни делови, со што овозможува сами да ја прилагодите висината и мекоста според Вашите потреби. Можеби некогаш посакувате да имате помека перница, а некогаш потврда перница:

 • Доколку сте љубители на помеки перници, заменете го долниот и средниот слој. Ќе добиете мека и флексибилна перница.
 • За оние кои преферираат потврда перница, отстранете го долниот слој од мемори пена. Вашата перница ќе биде малку пониска, но потврда и ќе овозможи сигурна потпора за Вашата глава и врат.

Навлака од чист памук. Може да се пере во машина на 60°C!

Навлаката на Дормео Мемосан Анатомската 3-слојна перница, изработена е од 100% памук со иновативна ткаенина 3D Airmesh, кои се наоѓаат на страничните делови од перницата и овозможуваат перницата да дише. Навлаката може да се пере во машина на 60°C.

Соодветна за:

 • оние кои често ја менуваат положбата во која спијат,
 • оние кои имаат болки во вратот, рамената или грбот,
 • спортисти,
 • сите оние кои сакаат анатомски обликувана перница,
 • оние кои страдаат од алергии и астма, бидејќи мемори пената го спречува појавувањето на прашински грини.

Технички карактеристики
Тип на перница анатомска
Јадро Горен и долен слој: високоеластична полиуретанска пена (мемори пена); Среден слој: PU пена (Ecocell®)
Анти-бактериски третман Да
Димензија 30x50x11.5/9.5 см.
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака Навлака надворешно: 100% памук; Полнење на навлака: 100% полиестер (Wellsleep® микровлакна), cca. 100 gsm; Материјал од страните: 100% полиестер (AirX System); Внатрешно јадро: 100% полиестер
Регулирање на влага Да
Се пере во машина Само навлаката на 60 °C

Рецензии од купувачи (4 рецензии)

5

4 рецензии

4 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Катерина

www.dormeo.com.mk

Најдобрата перница
Ја препорачувам на тие што имаат болки во вратот. Уште по првото спиење, ќе ја воочите разликата од останатите перници на кои имате спиено.

Slage

www.dormeo.com.mk

Za dobar son
Prekrasna i mnogu udobna pernica za site sto imaat problemi ao bratot e udobna stom legnav odma osetiv promena

Жаклина

www.dormeo.com.mk

За добар сон
Имам проблеми со вратот па затоа многу често купувам перници, но тоа се смени откако поминав неколку ноќи со мојата нова перница. Би ја препорачала на сите што имаат проблеми со вратот:

Vesna

www.dormeo.com.mk

Super
Najdobroto nesto